کاشت مو به روش sut چگونه است ؟

کاشت مو به روش sut چگونه است : جراحی کاشت مو روشی است که برای درمان ریزش مو استفاده می شود. تکنیک‌های مختلفی در دسترس است، اما همه کاشت‌های مو شامل برداشتن پوست مودار از یک قسمت از پوست سر و پیوند این تکه‌های پوست بر روی نواحی طاس یا نازک‌شده پوست سر یا نواحی آسیب‌دیده است.

ریزش مو ممکن است به دلیل طاسی معمولی مردانه (همچنین به عنوان آلوپسی آندروژنتیک شناخته می شود)، التهاب پوست سر یا آسیب به پوست سر باشد. صدمات ناشی از سوختگی، سوختگی، جراحی یا تصادفات رانندگی ممکن است نواحی دائمی از ریزش مو را ایجاد کند که با کاشت مو می توان آن را پنهان کرد.

کاشت مو به روش sut چگونه است : برخی بیماری های التهابی مانند لیکن پلان، لوپوس یا مورفیا نیز می توانند منجر به ریزش موی دائمی شوند که برای پیوند مناسب هستند. در استرالیا، بیشتر کاشت مو برای درمان طاسی با الگوی مردانه انجام می شود.

اگر در مورد ظاهر خود نگران هستید یا به فکر درمان های زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس خود هستید، جایگزین هایی وجود دارد. اینها شامل داروهای تجویزی، لوسیون ماینوکسیدیل بدون نسخه یا پذیرفتن خود به همان شکلی است که هستید.

کاشت مو به روش sut چگونه است : کاشت مو درمانی برای طاسی مردانه نیست. پیوندها پوست سر طاس را می پوشانند، اما از شما در برابر ریزش بیشتر محافظت نمی کنند.

از آنجایی که طاسی با الگوی مردانه یک وضعیت پیشرونده برای اکثر مردان است، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که جراحی را با درمان های پزشکی برای کند کردن روند طاسی در نظر بگیرید. این موضوع را با دکتر خود در میان بگزار.

نکاتی که باید قبل از انجام جراحی کاشت مو در نظر بگیرید

قبل از اینکه جراحی کاشت مو را انتخاب کنید، موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است. اگر بدون موی زیاد شروع کنید، کاشت موی کامل به شما نمی دهد. هرچه موهای باقیمانده شما ضخیم تر و متراکم تر باشد، نتایج بهتری خواهید داشت.

به طور کلی، موهای پرپشتی که رنگ روشن یا خاکستری دارند، نتایج بهتری نسبت به موهای نازک و تیره دارند. پس از کاشت مو، ممکن است تا نه ماه طول بکشد تا مو ریشه بزند و شروع به پر شدن کند.

کاشت مو به روش sut چگونه است : به هزینه فکر کنید جراحی زیبایی معمولاً واجد شرایط تخفیف از سوی Medicare یا شرکت های بیمه درمانی خصوصی نیست. اگر ریزش مو ناشی از سوختگی یا ضربه باشد، جراحی تعویض مو یک درمان ترمیمی محسوب می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرد. از جراح خود در مورد هر گونه هزینه ای که می توانید انتظار داشته باشید بپرسید.

لینک مفید : هزینه کاشت موی ترکیبی

افراد سیگاری در معرض افزایش خطر عوارض ناشی از جراحی هستند. اگر در مورد انجام عمل جراحی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

ممکن است پس از جراحی کاشت مو نیاز به ادامه درمان پزشکی وجود داشته باشد.

پیدا کردن جراح کاشت مو

ممکن است بخواهید از پزشک خود در مورد یک پزشک یا بیمارستان مناسب و معتبر که در آن کاشت مو انجام می شود، راهنمایی بخواهید.

کاشت مو به روش sut چگونه است : در اولین جلسه مشاوره، باید از جراح در مورد آموزش و تجربه خود بپرسید. انجام این عمل ها توسط یک متخصص معتبر که برای انجام جراحی کاشت مو آموزش دیده و تجربه زیادی در انجام این نوع عمل دارد، ترجیح داده می شود.

مشکلات پزشکی جراحی کاشت مو

قبل از عمل، طیف وسیعی از مسائل پزشکی زیر را با پزشک یا جراح خود در میان بگذارید:

سلامت جسمانی – معاینه به پزشک یا جراح شما کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان مناسب است یا خیر.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

سابقه پزشکی – برخی از شرایط از قبل موجود و جراحی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد این عمل تأثیر بگذارد، از جمله نوع بیهوشی مورد استفاده

کاشت مو به روش sut چگونه است : ارزیابی مو – شامل الگوی رشد موهای شما، میزان ریزش مو، سابقه ریزش مو در خانواده شما و هرگونه جراحی یا درمان پزشکی قبلی برای ریزش مو که ممکن است داشته باشید.

خطرات و عوارض احتمالی – مهم است که خطرات و عوارض را درک کنید تا بتوانید ارزیابی کنید که آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر.

دارو – در مورد هر دارویی که به طور منظم مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کرده اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل های ویتامینی به جراح خود بگویید.

کاشت مو به روش sut چگونه است : واکنش های گذشته داروها – اگر تا به حال واکنش بد یا عارضه جانبی از هر دارویی، از جمله بیهوشی داشته اید، به جراح خود اطلاع دهید.

لینک مفید : کاشت مو فوق ترکیبی

آماده سازی برای جراحی – جراح شما دستورالعمل های دقیقی را در مورد آنچه که باید در خانه انجام دهید تا برای جراحی آماده شود به شما ارائه می دهد. برای مثال، ممکن است به شما توصیه شود که یک داروی خاص مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

عمل کاشت مو

روش های مختلفی برای جراحی پیوند در دسترس است. جراح شما با توجه به شرایط شما مناسب ترین جراحی را برای شما انتخاب می کند.

پیوند مو

پیوند مو معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. هر جلسه درمان بسته به تعداد موهای کاشته شده می تواند بین دو تا هشت ساعت طول بکشد.

کاشت بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ فولیکول مو در یک جلسه معمول است، اما مناطق بزرگتر ریزش مو ممکن است به ۴۰۰۰ فولیکول در هر جلسه نیاز داشته باشد. یک جلسه می تواند چندین ساعت طول بکشد و بسیاری از افراد دو یا سه جلسه جداگانه را انتخاب می کنند.

لینک مفید : کاشت مو بعد از سه ماه

عملیات به طور کلی شامل:

کاشت مو به روش sut چگونه است : موهای ناحیه اهداکننده پوست سر کوتاه می‌شوند تا کار با آن آسان‌تر شود.

جراح این ناحیه از سر را که در آن موها به طور ضخیم رشد می کنند، بیهوش می کند.

جراح بخش‌های کوچکی از پوست سر دارای مو را برمی‌دارد و آن‌ها را به ناحیه مورد نظر (معمولاً جلوی پوست سر بالای پیشانی) پیوند می‌زند.

برای برداشت پوست اهداکننده ممکن است از ابزارهای مختلفی استفاده شود. به عنوان مثال، ممکن است از یک لوله گرد (پانچ) یا یک اسکالپل استفاده شود. یک گرافت تک پانچ، بسته به اندازه لوله، ممکن است ۲ تا ۱۵ تار مو برداشت کند. یک گرافت شکاف ممکن است شامل ۴ تا ۱۰ تار مو باشد و پیوند نواری بسیار بلندتر تا ۴۰ تار مو دارد.

جراحی فلپ

اگر کاشت مو گسترده باشد (مثلاً به جای پیوندهای کوچک به فلپ های بافتی بزرگ نیاز دارد) از جراحی فلپ استفاده می شود. ممکن است لازم باشد برای این نوع جراحی ریزش مو در بیمارستان بمانید و بیهوشی عمومی لازم است.

جراحی فلپ شامل:

کاشت مو به روش sut چگونه است : جراح ابزارهای بالون مانند (به نام گسترش دهنده های بافت) را در زیر پوست یک بخش مودار از پوست سر کاشت می کند. منبسط کننده های بافت در طی چند هفته با نمک بیشتر و بیشتری پر می شوند. این منطقه را تشویق می کند تا سلول های پوستی بیشتری رشد کند.

لینک مفید : چگونه می توان تخلخل مو را تشخیص داد ؟

پس از حدود دو ماه، پوست سر به اندازه کافی پوست اضافی برای جراحی پیوند رشد کرده است. قسمت طاس پوست سر بریده و برداشته می شود. ناحیه تازه رشد کرده پوست دارای مو تا حدی بریده شده، به محل جدید خود منتقل شده و در جای خود بخیه می شود. از آنجایی که فلپ هرگز به طور کامل از پوست سر جدا نمی شود، باید خون خوبی را حفظ کند.

جراحی کاهش پوست سر

جراحی کاهش پوست سر برای درمان نواحی طاس در پشت و بالای سر مناسب است، نه به سمت جلوی سر. جراحی شامل:

 • بی حسی موضعی روی پوست سر انجام می شود.
 • جراح نواری از پوست طاس را به شکل U یا Y برش می دهد.
 • پوست سر شل می شود و برش ها به هم نزدیک می شوند و بخیه می شوند.

بلافاصله پس از جراحی کاشت مو

احساس شما پس از آن به وسعت جراحی بستگی دارد. پس از عمل، می توانید انتظار داشته باشید:

لینک مفید : هزینه کاشت موی ترکیبی

 • کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد، تپش و ناراحتی
 • احساس سفتی در پوست سر
 • پوشیدن پانسمان یا بانداژ (بانداژ فشاری ممکن است برای یک یا دو روز استفاده شود)
 • تشکیل دلمه های کوچک در سراسر نواحی تحت درمان پوست سر.

عوارض جراحی کاشت مو

هر جراحی درجاتی از خطر را به همراه دارد. برخی از عوارض احتمالی جراحی کاشت مو عبارتند از:

 • خطرات بیهوشی عمومی، از جمله واکنش آلرژیک، که ممکن است (به ندرت) کشنده باشد
 • خطرات جراحی مانند خونریزی یا عفونت
 • اسکارهایی که ممکن است شدید، برجسته، قرمز و خارش دار باشند
 • آسیب عصبی، از جمله از دست دادن دائمی حس
 • مرگ پیوند پوست
 • مرگ بافت در امتداد زخم
 • جراحی بیشتر برای درمان عوارض

برگرفته از : hair-transplant-surgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴