کاشت مو تخصصی با ۱۱ سال تجربه

کاشت مو یک گزینه درمانی برای مردان یا زنانی است که نگران نازک شدن مو یا طاسی هستند. این جراحی زیبایی است که موها را از جایی که ضخیم تر است به قسمت های بدون موی پوست سر منتقل می کند. جلسات متعدد پیوند معمولا مورد نیاز است و این می تواند گران باشد. با این حال، نتایج معمولا خوب و دائمی هستند.

چگونه برای کاشت مو آماده شویم

جراح خود را در مورد هر گونه بیماری یا شرایط پزشکی که در گذشته داشته اید و داروهایی که مصرف می کنید (از جمله موارد بدون نسخه و داروهای گیاهی) به جراح خود بگویید. برخی از داروها خطر خونریزی را افزایش می دهند. ممکن است لازم باشد برخی از داروها را به طور موقت قطع کنید.

اگر سیگار می کشید، بهتر است آن را ترک کنید. سیگار می تواند بر بهبود زخم تأثیر بگذارد و خطر خونریزی و عفونت بعد از جراحی را افزایش می دهد.

در حین کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

معمولاً یک بی حسی موضعی و آرامبخش خواهید داشت. اگر جراحی برنامه ریزی شده برای شما پیچیده باشد، ممکن است به شما بیهوشی عمومی داده شود.

تعدادی از تکنیک های جراحی مختلف وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد:

 • گرفتن شاخه های مو از مناطقی که به رشد خود ادامه می دهد و قرار دادن آنها در مناطق طاس
 • پیوند تکه های کوچک پوست از مناطقی که موهای بیشتری دارند
 • کاهش پوست سر شامل از بین بردن مناطقی از پوست طاس است
 • با جراح خود در مورد آنچه ممکن است توصیه کند صحبت کنید.

بعد از کاشت مو چه انتظاری داریم

ممکن است بعد از عمل احساس ناراحتی کنید، مانند احساس سفتی یا درد در پوست سر. ممکن است نیاز به مصرف داروهای مسکن داشته باشید.

به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند و در ابتدا با شما بماند. جراح شما دستورالعمل هایی را به شما می دهد، از جمله اینکه چه زمانی بخیه ها را بردارید، چه زمانی می توانید موهای خود را بشویید و چه زمانی می توانید دوباره ورزش را شروع کنید.

لینک مفید : بهترین روش کاشت مو

اگرچه اکثر افراد پس از جراحی به خوبی بهبود می یابند، اما برخی از افراد خونریزی، عفونت، زخم های ضخیم یا ظاهری لکه دار دارند. برخی افراد متوجه می شوند که موها کندتر از حد انتظار رشد می کنند. برخی متوجه می شوند که این عمل موثر نیست و جراحی را تکرار می کنند.

جراحی زیبایی بی اهمیت نیست. عمل های زیبایی باید توسط جراحان واجد شرایط در مراکز معتبر با حضور یک متخصص بیهوشی انجام شود.

اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت انجمن جراحان پلاستیک استرالیا بیابید.

در مورد روش های جراحی
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های جراحی به طور کلی با اطلاعاتی مانند:

 • سوالاتی که قبل از جراحی باید پرسید
 • آماده شدن برای جراحی
 • چگونه یک متخصص بهداشتی مناسب را پیدا کنیم

از پزشک خود بپرسید – برای یک قرار ملاقات آماده می شوید؟ از Question Builder برای راهنمایی های کلی در مورد آنچه که باید از پزشک عمومی یا متخصص خود بپرسید استفاده کنید.

لینک مفید : کاشت مو بدون بانک مو

منابع:

کالج استرالیایی متخصصان پوست (آلوپسی آندروژنتیک در مردان)، انجمن جراحان پلاستیک استرالیا (جراحی تعویض مو)، مرد سالم (ریزش مو و طاسی)، کالج استرالیایی جراحی زیبایی (پیوند مو)، انجمن جراحان پلاستیک استرالیا (هشدار) : خطرات مرتبط با جراحی زیبایی)

کاشت مو به روش FUE

مراحل:

جراح کاشت مو برای پوشاندن لکه‌های طاسی خط مویی با ظاهر طبیعی ترسیم می‌کند.

بیمار بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه دهنده و گیرنده دریافت می کند یا آرامبخش نرم برای از بین بردن هرگونه احتمال ناراحتی در حالی که بیمار کاملا هوشیار است.

مو در ناحیه استخراج تا حدود دو میلی متر کوتاه می شود.

گرافت ها به صورت جداگانه از ناحیه اهداکننده با کمک میکروموتور و میکرو پانچ با قطرهای متفاوت از ۰.۷ (۱ ریشه) – ۰.۸ (۲ ریشه) – ۱.۰ میلی متر (۳+ ریشه) برداشت می شوند.

به عنوان بخشی از تکنیک شکاف که در آن ریز کانال‌هایی برای کاشت گرافت‌های استخراج‌شده ایجاد می‌شود، جراح سوراخ‌هایی را در همان زاویه و جهت با موهای بیمار ایجاد می‌کند تا بافت‌های فولیکولی مناسب را در داخل آن قرار دهد.

گرافت ها در دمای ۴۰-۴۵ درجه در پوست سر بیمار کاشته می شوند.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

کاشت مو FUE به عنوان استاندارد طلایی کاشت مو در نظر گرفته می شود، زیرا کم تهاجمی ترین روش (با تنظیم اندازه میکرو تیغه ها دقیقاً بر اساس قطر بافت مو، کمترین ضربه را به بافت ها وارد می کند) برای کاشت گرافت مو است.

کلینیک های مختلف در سراسر جهان از ابزارهای مختلفی برای استخراج و کاشت فولیکول های مو با روش FUE استفاده می کنند. بنابراین، با توجه به ابزاری که هنگام کاشت مو استفاده می شود، FUE ممکن است به نام های مختلفی نامیده شود:

 • FUE کلاسیک (از طریق میکروموتور)
 • ARTAS FUE رباتیک
 • Sapphire FUE

کاشت مو مستقیم DHI

کاشت موی مستقیم (DHI) اغلب به عنوان یک نسخه اصلاح شده از کاشت مو FUE نامیده می شود که در آن گرافت های مو به دست آمده از ناحیه اهدا کننده مستقیماً به ناحیه گیرنده با دستگاهی به نام Choi Implanter Pen پیوند می شود (یعنی برداشته می شود و بلافاصله کاشته می شود).

مزایا و معایب

 • پیوند مو بدون تراشیدن پیوند سرسریع برای بقای بافت بالاتر
 • زمان کمتری می گیرد
 • موهای سایر قسمت های بدن به عنوان مکان های اهدا کننده جایگزین
 • بدون اسکار
 • کاهش خونریزی هزینه بالاتر از FUE یا FUT

قلم Choi Implanter چیست؟

قلم Choi Implanter یک ابزار جراحی شبیه به یک خودکار با یک سوزن استوانه ای توخالی ۰.۵ تا ۱.۵ میلی متری (در نوک کاشت) است که با یک لوله و پیستون متصل شده است.

قلم چوی در دانشگاه ملی کیونگ پوک در کره جنوبی برای ترکیب استخراج پیوند، ایجاد کانال و فرآیندهای کاشت پیوند و بهینه سازی مدت زمان عمل کاشت مو ساخته شده است.

لینک مفید : کاشت موی ترکیبی

قلم DHI / قلم چوی چگونه کار می کند؟

در طول کاشت مو DHI، پزشک پیوند مو فولیکول‌های مو را که از محل اهداکننده در داخل سوزن توخالی کاشت‌کننده برداشت شده است را با کمک موچین بارگذاری می‌کند. سپس فولیکول های بارگذاری شده بدون ایجاد برش با زاویه ۴۰-۴۵ درجه با فشار دادن پیستون در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

تکنیک DHI از زمان صرف شده برای ایجاد شکاف ها (یعنی برش های جانبی) در ناحیه گیرنده صرفه جویی می کند. بنابراین، فاصله زمانی بین استخراج گرافت ها (زمانی که خون رسانی به فولیکول های مو قطع می شود) و اجرای فولیکول های مو (زمانی که بافت های پیوند شده می توانند شروع به برقراری مجدد اتصال خود به منبع خون برای بقای خود کنند) است. کوتاه شده است. این به افزایش نرخ بقای فولیکول های پیوندی کمک می کند.

استفاده از قلم چوی امکان کاشت مو بدون تراشیدن ناحیه گیرنده را فراهم می کند، بنابراین انتخاب ایده آلی برای کاشت موی بلند است. از آنجایی که پنهان کردن ناحیه اهداکننده نسبتاً راحت‌تر است، DHI به عنوان یک پیوند موی ایده‌آل برای زنان و افراد مشهور توصیه می‌شود (همانطور که ممکن است از عکس‌های قبل و بعد از افراد مشهور یا بازیگران زن که برای نازک شدن لبه‌ها یا به کاشت مو انجام داده‌اند، متوجه شوید. خط موی پایین).

کاشت مو به روش DHI

مراحل:

پزشک کاشت مو خط مو را دوباره ترسیم می کند. یا ممکن است هر ناحیه دیگری از پوست سر با کاشت مو پوشانده شود (شقیقه ها، پیشانی، یا کل سر و غیره)

به بیمار بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه اهداکننده و گیرنده یا آرام‌بخشی نرم برای از بین بردن هرگونه احتمال ناراحتی در حالی که بیمار کاملا هوشیار است، تجویز می‌شود. (اگر سؤالی مانند “آیا کاشت مو دردناک است؟” دارید، این گزینه را در نظر بگیرید.)

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی

مو در ناحیه استخراج به تنهایی تا حدود دو میلی متر کوتاه می شود.

پیوندها به صورت جداگانه از ناحیه اهداکننده با کمک میکروموتور و میکرو پانچ با قطرهای متفاوت از ۰.۶-۰.۷-۰.۸ میلی متر برداشت می شوند.

در طی یک روش کاشت مو DHI، این گرافت ها به آرامی در یک سوزن توخالی در نوک قلم چوی قرار می گیرند. در جراحی DHI از ۲-۶ قلم چوی و ۱۵-۱۶ سوزن (برای انواع مختلف فولیکول های مو با ضخامت و قطر متفاوت) استفاده می شود.

گرافت ها در دمای ۴۵-۴۰ درجه در پوست سر بیمار با تراکم مناسب کاشته می شوند.

برگرفته از : hair-transplant

Rate this post

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴