کاشت مو به روش sut برای زنان

کاشت مو به روش sut برای زنان : طاس شدن یک نگرانی فزاینده در میان جوانان و برخی افراد مسن در بیشتر جوامع است. بدون شک، این می تواند هر کسی را دیوانه کند. نمی تواند؟! اگرچه در هر کشوری یکسان نیست، اما می توان با خیال راحت مشاهده کرد که برخی، اگر نه همه، مردم هر جامعه طاسی را کاملا شرم آور، یا به بیان دقیق تر، یک کابوس کامل می دانند.

با این حال، هنوز به پایان دنیا نرسیده است: روش های خاصی وجود دارد که می تواند به طور موثر از وضعیت شما مراقبت کند. انجام عمل کاشت مو یک حرکت جسورانه (نه طاس!) است که قبل از تصمیم گیری در مورد یک درمان خاص نیاز به توجه زیادی دارد.

کاشت مو به روش sut برای زنان : از زمان کاشت مو پانچ که توسط دکتر Orentreich در دهه ۱۹۵۰ اختراع شد، روش‌های کاشت مو راه زیادی را طی کرده است تا شما را جوان‌تر، جذاب‌تر نشان دهد و زندگی اجتماعی پر جنب و جوش‌تری به شما هدیه دهد.

ظهور پیوند واحد فولیکولی (FUT) در دهه ۱۹۹۰ اتفاق افتاد تا به مردان و زنان امیدوار شود که بتوانند ظاهر خود را احیا کنند و حتی در سنین بالا به یک نسخه جوان تر از خود دست یابند.

با گذشت زمان، روند اجتناب ناپذیر پیشرفت فناوری های مرتبط با کاشت مو به مرزهای جدیدی از استخراج واحد فولیکولی (FUE) رسید.

کاشت مو به روش sut برای زنان : از آنجایی که دو روش کاملاً رایج در جامعه کاشت مو امروزی وجود دارد، افراد از آزادی انتخاب هر روشی که به بهترین وجه با نیازهای آنها و شرایط خاص آنها مطابقت دارد، لذت می برند.

در این مقاله قصد داریم به دو روش اصلی کاشت مو و مزایا و معایب هر کدام بپردازیم. برای درک کامل این دو روش و یادگیری اینکه کدام یک برای شما بهترین است، بخوانید.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

FUT که با نام FUSS (Follicular Unit Strip Surgery) نیز شناخته می شود، سنتی ترین و رایج ترین روش کاشت مو است.

کاشت مو به روش sut برای زنان : در FUT، نواری از بافت از پشت سر برداشته می‌شود که محل اهداکننده نامیده می‌شود و به اتاق مخصوصی برده می‌شود تا شسته شود و در گرافت‌ها (تکه‌ای از بافت حاوی فولیکول‌های مو که قرار است کاشته شود) جدا شود.

لینک مفید : کاشت مو ترکیبی کلینیک

سپس گرافت‌های جدا شده در سوراخ‌هایی که در قسمت طاس سر ایجاد می‌شود، به نام محل گیرنده کاشته می‌شوند.

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

FUE تکنیک مدرن تری است که در آن قسمتی از ناحیه اهدا کننده تراشیده می شود و سپس تارهای مو به صورت جداگانه با ایجاد برش های دایره ای در اطراف آنها بریده می شوند. از آنجایی که پزشک باید هر پیوند را به صورت جداگانه و مستقیم از پوست سر استخراج کند، روش FUE بسیار زمان بر است. سپس گرافت های استخراج شده در سوراخ های ایجاد شده در ناحیه طاس درست مانند FUT وارد می شوند.

کاشت مو به روش sut برای زنان : تکنیک جداسازی فولیکولی (FIT): نسخه جدیدی از FUE FIT که مخفف تکنیک جداسازی فولیکولار است، تکنیکی تقریباً مشابه FUE است. هر دو جراحی کاشت مو، فولیکول مو را یکی یکی در ناحیه اهداکننده استخراج/ایزوله می‌کنند. تغییرات بین کلینیک های ترمیم مو بیشتر از بین این دو تکنیک است.

لینک مفید : کاشت موی ترکیبی

بنابراین، می توان با اطمینان گفت که این روش های کاشت مو اساساً یکسان هستند. تنها تفاوت، اگر کسی واقعاً بخواهد موها را در اینجا تقسیم کند، در ابزار جراحی است که برای استخراج/ایزوله کردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. جدای از تغییرات جزئی در ابزارهای مورد استفاده برای استخراج مو، نمی توان تفاوت عمده ای بین این دو تشخیص داد.

کاشت مو به روش sut برای زنان : امروزه دو روش اصلی کاشت مو با یکدیگر رقابت شدیدی دارند. هرکدام دارای امتیازات و کاستی‌های خاصی هستند و بیشتر اوقات این ضرورت شرایط است که ما را به سمت رویه‌ای سوق می‌دهد تا اینکه روشی دیگر را انتخاب کنیم.

چیزی که معمولاً برای بیمارانی که سعی در تصمیم گیری در مورد نوع خاصی از کاشت مو دارند نگران می کند، بحث اسکار است و اینجاست که FUT دقیقاً نمی درخشد. متأسفانه، FUT یک زخم نواری قابل مشاهده در پشت سر بیمار باقی می‌گذارد که ظاهر نه چندان جذابی را پس از انجام عمل ایجاد می‌کند.

کاشت مو به روش sut برای زنان : جدای از این اشکال، FUT از مزایای قابل توجهی برخوردار است که آن را به یک روش نسبتاً محبوب کاشت مو تبدیل می کند. کیفیت بهتر موهای استخراج شده از پوست سر بیمار یکی از نکات مثبت اصلی مرتبط با FUT است.

لینک مفید : هزینه کاشت موی سر به روش sut

از طرف دیگر، FUE جای زخم قابل مشاهده ای روی سر باقی نمی گذارد و برای افرادی که می خواهند موهای خود را کوتاه کنند، انتخاب خوبی است. عوارض جانبی FUE بیشتر از خراش های کوچک نیست و به دلیل کوچک بودن جای زخم ها، افراد زیادی قادر به دیدن آنها نیستند.

FUE در مقابل FUT

در حالی که یک اسکار قابل مشاهده به شکل یک نوار در پشت سر در FUT باقی می ماند، در FUE و FIT هیچ جای زخم قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت.

کاشت مو به روش sut برای زنان : برای اینکه کاملاً منصف باشیم و هر دو روش را رعایت کنیم، خود را موظف می‌دانیم که مزایای هر دو طرف را ذکر کنیم. به این ترتیب، شما تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را خواهید داشت.

از نظر جای زخم، FUE بیماران را با دید کمی یا بدون دید باقی می گذارد. نقاط بدون رنگدانه عمدتاً در پشت پوست سر بیمار که اخیراً تحت FUE قرار گرفته است ظاهر می شود.

لینک مفید : کاشت مو به روش sut برای خانمها

به دلیل کوچک بودن این نقاط، تا زمانی که سر به طور کامل تراشیده نشود، افراد زیادی نمی توانند متوجه آنها شوند. علاوه بر این، زمان بازیابی در روش FUE بسیار کوتاهتر از زمان بهبودی در روش FUT است.

کاشت مو به روش sut برای زنان : همچنین، بیمارانی که FUE را انتخاب می‌کنند، در مقایسه با افرادی که تحت روش دیگر قرار می‌گیرند، درد پس از عمل بسیار کمتری را گزارش کرده‌اند.

مزایا و معایب FUT

مزایای FUT عبارتند از:

لازم نیست ناحیه اهداکننده شما تا درجه صفر تراشیده شود

برای کاشت ناحیه وسیعی از مو مناسب است

برداشتن نوارهای مو در مقایسه با روش های دیگر زمان بسیار کوتاه تری دارد که فقط برای کشیدن موهایتان باید مدت طولانی بی حرکت بمانید.

لینک مفید : چگونه از موهای خود در شب محافظت کنیم ؟

FUT دارای معایب زیر است:

  • یک اسکار خطی در ناحیه اهداکننده قابل مشاهده خواهد بود و برای پنهان کردن آن باید موهای بلند بپوشید (تکنیک های مدرن برای دوختن برش باعث کاهش دید جای زخم سمت چپ شده است)
  • دوره نقاهت طولانی تر است (۱۰-۱۴ روز)

مزایا و معایب FUE و FIT

کاشت مو به روش sut برای زنان : FUE و FIT دارای مزایای زیر هستند:

  • بعد از بهبودی هیچ اثری از جای زخم روی پوست سر باقی نمی ماند
  • مناسب برای کسانی که مایل به داشتن موهای کوتاه هستند
  • دوره نقاهت کوتاه (۵-۷ روز)

معایب FUE و FIT عبارتند از:

  • فرآیند زمان‌بر استخراج پیوند
  • قیمت بالاتر

چه کسی یک کاندیدای خوب برای FUE است؟

با توجه به مزایا و معایب هر دو روش ذکر شده در بالا، انتخاب یکی از درمان ها (FUT و FUE) کاری ظریف به نظر می رسد. پزشکان و جراحان آن را در مواقعی گیج می کنند که کدام راه را باید طی کنند.

کاشت مو به روش sut برای زنان : با این حال، به نظر می رسد صنعت کاشت مو و پزشکان آن در سال های اخیر به سمت FUE متمایل شده اند. موارد زیر از جمله مخاطبان هدف برای روش استخراج واحد فولیکولی هستند:

جوانان: افراد جوان‌تر، به‌ویژه آن‌هایی که در دهه بیست سالگی هستند، جامعه ایده‌آلی را تشکیل می‌دهند که معمولاً FUE برای آنها تجویز می‌شود. به نظر می رسد دلیل این امر مربوط به این واقعیت است که این بیماران تمایل دارند نظر خود را در مورد مدل موهای خود تغییر دهند.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

به نظر می رسد جای زخم کمتر آشکار بر روی پوست سر نقش مهمی در سوق دادن این گروه سنی به سمت درمان فوق دارد. همانطور که به وضوح می توان استنباط کرد، زخم های کمتر به معنای افزایش قطعی در اعتماد به نفس فرد است و ظاهرا FUE را به درمان محبوب تر در میان جوانان تبدیل کرده است.

کاشت مو به روش sut برای زنان : افراد مبتلا به طاسی کوچک: از آنجایی که تعداد گرافت های مورد نیاز برای بیماران دارای تکه های کوچک طاسی محدود است، FUE بهترین گزینه است که در آن ۲۰۰۰ گرافت به صورت جداگانه از ناحیه اهداکننده برداشت شده و در مناطق طاس کاشته می شود.

لینک مفید : هزینه ی کاشت مو به روش sut

افرادی که موهای کوتاه دارند: از آنجایی که FUE جای زخم های کمی روی سر باقی می گذارد، افرادی که موهای کوتاه را ترجیح می دهند، در انتخاب بین روش های کاشت مو، اعتماد به نفس بیشتری دارند. از این گذشته، افراد علاوه بر دریافت نتایج مطلوب، به ظاهر خود نیز اهمیت می دهند.

کسانی که قبلاً یک عمل جراحی قبلی انجام داده‌اند: در صورتی که بیمار قبلاً یک دور کاشت مو انجام داده باشد، به احتمال زیاد FUT که زخم‌های قابل‌توجهی در اطراف پوست سرشان به جای گذاشته است، به او توصیه می‌شود که نوع دیگر را به عنوان نوبت دوم انجام دهد. پیوند

برگرفته از : fue-vs-fut

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴