کاشت مو با تجربه ۱۱ سال تهرانی

کاشت مو به روشی اطلاق می‌شود که در آن جراح پوست (جراحی که برای درمان بیماری‌های مربوط به پوست و مو جراحی انجام می‌دهد) مو را از ناحیه‌ای (به نام «محل اهداکننده» که معمولاً پشت سر است) حرکت می‌دهد. تراکم موی بالا تا ناحیه نازک یا طاسی برای درمان ریزش مو در مردان و زنان در تمام سنین.

مو نقش مهمی در ظاهر ما ایفا می کند و بر درک ما از خود به عنوان یک فرد تأثیر می گذارد. شناخته شده است که ریزش مو منجر به تأثیرات روانی اجتماعی مضری بر افراد مبتلا به آلوپسی (ریزش مو) می شود مانند:

 • عزت نفس پایین
 • از دست دادن اعتماد به نفس
 • افزایش خودآگاهی

شیوع ریزش موی پیشرونده بسیار شایع است، به طوری که ۸۵ درصد از مردان و ۴۰ درصد از زنان در سراسر جهان مطابقت دارد. بنابراین، شاید بتوانیم متذکر شویم که روش‌های کاشت مو به‌عنوان وسیله‌ای برای کمک به افراد در بازسازی تصویری بسیار مثبت از خود، با بازگرداندن حجم موهای نازک‌شان ظاهر شد.

لینک مفید : کاشت مو به روش sut برای خانمها

در کلینیک دکتر Serkan Aygın، با تجربه بیش از ۲۵ سال در این زمینه، ما می دانیم که چگونه ممکن است برای بیماران تا حدودی گیج کننده باشد که تصویری کامل از تمام تکنیک های جدید کاشت مو را ببینند و راه خود را از طریق تمام سؤالات موجود در این زمینه پیدا کنند.

ذهن آنها در میان افسانه ها و اطلاعات نادرست. بنابراین، ما این مقاله را آماده کرده ایم تا به شما کمک کنیم تا بینش عمیقی در مورد همه چیزهایی که نیاز دارید مانند:

 • تکنیک های کاشت مو (مانند FUE و DHI)
 • مراحل عمل کاشت مو
 • نامزدی

در ساده‌ترین مفهوم، کاشت مو به روشی اطلاق می‌شود که در آن مو از یک قسمت از بدن برداشته می‌شود و به یک ناحیه طاسی (یعنی ناحیه‌ای بدون موهای کافی) پیوند می‌شود (یعنی گرفته می‌شود و منتقل می‌شود). وقتی اینطور ساده می شود درک آن بسیار آسان است، درست است؟

سپس با بسیاری از اصطلاحات و مقایسه های دیگر مواجه خواهید شد، “ترمیم مو در مقابل کاشت مو”، “شاخه مو در مقابل کاشت”، “کاشت مو در مقابل کاشت” یا عبارات دیگری مانند، “تفاوت بین پیوند مو و کاشت”، در حالی که بیشتر از این عبارات به همین موضوع اشاره دارد، یعنی خود جراحی کاشت مو.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue

می بینیم که چندین تصور غلط وجود دارد که ناشی از عدم درک آناتومی مو است، و واژه نامه مربوطه برای توصیف روش کاشت مو استفاده می شود. بنابراین هدف از این بخش این است که شما را با دانش کامل جراحی کاشت مو مجهز کند و از این رو به شما امکان انتخاب بهترین کاشت مو و بهترین کلینیک را بدهد.

بیایید اکنون شروع به بحث در مورد آنها کنیم.

روش های جدید زیادی برای کاشت مو وجود دارد که اکثر آنها بر اساس بزرگترین پیشرفت در فناوری کاشت مو، روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) بنا شده اند. دوران اسکار در پشت سر (ناشی از جراحی نواری در اوایل دهه ۲۰۰۰) و همچنین پلاگ های موی غیرطبیعی (از دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰) گذشته است. اکنون، با روش FUE (و انواع مختلف آن)، و همچنین روش پیوند DHI، نتایج طبیعی به نظر می رسند و ماندگاری طولانی دارند.

لینک مفید : کاشت مو فوق ترکیبی

اغلب بیماران دچار سردرگمی اصطلاحاتی مانند “کاشت مو در مقابل کاشت مو” یا “ترمیم مو” می شوند. این امر مانعی برای بیماران در درک کامل درمانی است که در حال انجام آن هستند و آنها را به سمت انتظارات متفاوت یا نادرست سوق می دهد. در کلینیک دکتر سرکان آیگین، ما به اهمیت اطلاع رسانی کامل بیماران برای کمک به آنها در داشتن انتظارات واقع بینانه اعتقاد داریم.

● ترمیم مو:
هر یک از درمان هایی که هدف آنها از بین بردن ریزش مو است، یک درمان ترمیم مو است (مانند داروها، درمان های لیزری و جراحی کاشت مو).

● کاشت مو در مقابل کاشت مو:
با این حال، اگر کاشت مو را با کاشت مو مقایسه کنیم، شاید باید توجه داشته باشیم که «کاشت مو» نشان‌دهنده برداشتن بافت مویی (یعنی پیوندی با فولیکول‌های مو) از محل اهداکننده است. این بافت‌های موی پیوند شده در دیگری کاشته می‌شوند، به همین دلیل است که مانند هر پیوند عضو دیگری «پیوند» نامیده می‌شود.

اگرچه این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، زیرا اغلب کاشت مو و کاشت مو به یک چیز اشاره می کنند. همچنین توجه داشته باشید که در کاشت مو، موهای وارد شده به پوست سر بیمار نیز می تواند مصنوعی باشد، که اغلب به عنوان موهای فیبر زیستی شناخته می شود.

لینک مفید : کاشت مو به روش sut برای زنان

ابتدا بیایید با درک ساختار مو شروع کنیم. هر فولیکول مو از دو ساختار مختلف تشکیل شده است:

ساقه مو:

 • قسمت قابل مشاهده مو
 • ساختار غیر زنده و کراتینه شده
 • پیاز مو در پایین فولیکول مو باعث رشد آن می شود

فولیکول مو:

 • اندام زنده تونلی شکل
 • واقع در اپیدرم (خارجی ترین لایه پوست) و درم (لایه ای از پوست در زیر اپیدرم)
 • مسئول رشد مو

ساقه مو را به پوست لنگر می‌اندازد. خلاصه این بخش:

هنگام انتقال مو از یک مکان به مکان دیگر (یعنی کاشت)، کل ساختار (فولیکول های مو، ساقه مو و بافت اطراف آن) باید جابجا شود.

مبانی جراحی کاشت مو: گرافت در کاشت مو

مفهوم پیوند ستون فقرات پیوند مو را تشکیل می دهد تا بقای فولیکول های پیوند مو را تضمین کند.

تعریف پزشکی گرافت، قطعه‌ای از بافت زنده است که با جراحی از محلی روی بدن به نام «ناحیه اهداکننده پیوند مو» برداشته می‌شود تا به قسمتی دیگر، معمولاً به قسمت آسیب‌دیده به نام «ناحیه گیرنده» پیوند داده شود. و الان چه ارتباطی با کاشت مو دارد؟

نکته مهم: تعداد گرافت ها با تعداد موهایی که بعد از کاشت مو دریافت می کنید برابری نمی کند. در حالی که تعداد موها در پیوند بین ۱ تا ۴ تار متفاوت است، معمولاً یک پیوند حاوی ۲ فولیکول مو است.

لینک مفید : هزینه ی کاشت مو به روش sut

کاشت مو بهترین، موفق‌ترین و دائمی‌ترین نتایج را با ظاهر طبیعی به همراه دارد، زیرا فولیکول‌های موی پیوند شده در ناحیه گیرنده به رشد خود ادامه می‌دهند، همانطور که در محل اصلی خود رشد می‌کنند.

هنگامی که بافت‌های مو در شکاف‌های کوچک قرار می‌گیرند (یعنی بریدگی‌های کوچک مانند سوراخ‌هایی در محل گیرنده)، شروع به اتصال مجدد به جریان خون بدن می‌کنند که تقریباً ۳ روز پس از عمل اتفاق می‌افتد. هنگامی که بافت های حامل مو پیوندی جایگزین فولیکول های آسیب دیده مو می شوند و در محیط جدید خود زنده می مانند، به طور سالم رشد می کنند و نقاط طاسی را می پوشانند.

نکته مهم: پیوند مو از شخص دیگری قابل پیوند نیست. سیستم ایمنی بدن بیمار به طور خودکار بافت “خارجی” را پس می زند و یک پاسخ ایمنی مانند عفونت ایجاد می کند.

درک کامل: انواع کاشت مو
پیشرفت های تکنولوژیکی درماتولوژی کمک بسیار زیادی به زمینه کاشت مو کرده است و تقریباً برای همه کسانی که می خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند قابل دسترسی تر است.

بهترین روش برای برداشت مو: کاشت مو از راه پوست
کاشت مو از راه پوست پیشرفتی در فناوری‌های کاشت مو است که به جراحان کاشت مو اجازه می‌دهد تا روش‌های کاشت مو با حداقل تهاجم را بدون تأثیر زیادی بر یکپارچگی پوست انجام دهند.

لینک مفید : قیمت کاشت مو به روش ترکیبی

بافت های داخلی از طریق پوست بدون برش های بزرگ قابل دسترسی هستند تا اندام های داخلی را در معرض دید قرار دهند

برای حداقل ضربه از سوراخ های سوزنی و میکرو تیغه ها استفاده می شود

در کاشت مو، روش کاشت مو از راه پوست به نحوه برداشت فولیکول های مو از پوست بدون تاثیر زیادی بر یکپارچگی پوست اشاره دارد. از آنجایی که این بهترین روش برداشت مو است، در کلینیک دکتر Serkan Aygın، تمام روش‌های کاشت مو که انجام می‌دهیم از طریق پوست هستند تا بهترین نتایج را از نظر زیبایی داشته باشند.

پیوند واحد فولیکولی FUT

کاشت مو به روش FUT شامل ایجاد برش‌های وسیع برای برداشتن مو با برداشتن نواری از پوست از ناحیه اهداکننده است که معمولاً اکسی‌پوت (پشت سر) است در حالی که بیمار تحت بی‌حسی موضعی است. از این رو به کاشت مو FUT “کاشت مو به روش نواری” نیز می گویند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT) که به آن جراحی نواری واحد فولیکولی (FUSS) نیز گفته می‌شود، روش سنتی کاشت مو است.

برگرفته از : hair-transplant

Rate this post

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴