کاشت مو طبیعی

کاشت مو تنها روش افزایش تراکم مو است که نتیجه ۱۰۰% را تضمین می کند!

این روش با موفقیت در سراسر جهان انجام می شود. این یک توزیع مجدد واحدهای مو (گرافت) از ناحیه اهدا کننده است که عمدتاً ناحیه پس سری را به ناحیه طاسی خدمت می کند. ناحیه اکسیپیتال پرتراکم ترین ناحیه و منطقه مستقل از آندروژن است، یعنی در برابر حمله هورمون مردانه دی هیدروتستوسترون (DHT) حساس نیست.

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک آندروژن است که بیشترین ارتباط را با ریزش موی مردان دارد. فولیکول های مو تحت تأثیر DHT می ریزند و در آینده موهای تازه در حال رشد با هر چرخه بعدی نازک تر، ضعیف تر و کوتاه تر می شوند و فاز رشد خود کوتاه می شود. این فرآیند می تواند از چندین سال تا چندین دهه طول بکشد، اما در نهایت آنها از بین می روند و یک نقطه براق طاس ایجاد می کنند. ریزش موی مردانه نیز ممکن است در زنان رخ دهد.

دلایل کاشت مو

  • آلوپسی آندروژنتیک که سهم بزرگی از تمام ضررها است (تقریباً ۹۳٪)
  • آلوپسی سیکاتریسیال (آسیب، سوختگی، اسکار بعد از عمل)
  • آلوپسی کششی (تریکوتلومانیا و مواردی که دم ها محکم ساخته می شوند)
  • اصلاح خط جلویی رشد مو

عواملی که باعث تشدید ریزش مو می شوند، استرس (روانی، جسمی و …) و همچنین تشعشعات (اشعه ماوراء بنفش) است.

روش عمل بدون بخیه به نام FUE (FOLLICULAR UNIT EXTRATION) در کلینیک اوکی سنتر خارکف انجام می شود که به روزترین و ایمن ترین روش محسوب می شود. اسکار باقی نمی گذارد و حداقل دوره توانبخشی را دارد.

عملیات در ۳ مرحله انجام می شود:

مرحله اول کشیدن گرافت مو (گرافت یک گروه مو متشکل از ۱ تا ۳ تار مو) با استفاده از تجهیزات FUE است. تحت بی حسی موضعی بدون ایجاد ناراحتی برای بیمار انجام می شود.

مرحله دوم تشکیل ریز سوکت ها در ناحیه گیرنده است.

مرحله سوم، کاشت تکه تکه گرافت‌های موی قبلاً استخراج شده با پنس میکروجراحی است (که به صورت شطرنجی انجام می‌شود که طبیعی‌ترین و زیباترین ظاهر را ایجاد می‌کند).

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

مناطق قابل پیوند
بیشتر پیوندها در پوست سر (قسمت پیشانی، بالا و گیجگاهی) انجام می شود. اما کاشت مو در ناحیه ابرو، ریش و سبیل نیز انجام می شود. در این مورد عمل زیبایی شناختی دارد زیرا عدم رشد مو باعث ناراحتی روانی قابل توجهی برای بیماران می شود.

نتیجه عملیات
همانطور که قبلا ذکر شد، این روش ۱۰۰٪ نتیجه را تضمین می کند. میزان بقای مو تا ۹۸٪ است. هورمون DHT به موهای پیوند شده حمله نمی کند زیرا توسط آن به عنوان پس سری درک می شود. در نتیجه موهای کاشته شده برای تمام عمر باقی می مانند.

رشد مو از ۲ ماه پس از کاشت شروع می شود، نتیجه نهایی پس از ۱ سال مشاهده می شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که این نتیجه مستقیماً به اجرای کلیه توصیه ها و تجویزهای متخصص بستگی دارد.

دوره بعد از عمل
این روش به صورت سرپایی در یک روز انجام می شود. نیازی به بستری شدن در بیمارستان و گوشه گیری از زندگی روزمره ندارد. زخم های کوچکی که قطر آنها معمولاً بزرگتر از علامت تزریق نیست، در عرض چند روز بدون ایجاد کبودی و تورم که اغلب در حین جراحی دیده می شود، بهبود می یابند.

لینک مفید : کاشت موی ترکیبی

شب اول:
پس از جراحی کاشت مو، قسمت اهداکننده را بانداژ می‌کنید و سر اطراف پیشانی خود را بانداژ می‌کنید تا از تورم روی صورت خود جلوگیری کنید. پوسته‌هایی در ناحیه گیرنده و سوراخ‌های قرمز کوچک در ناحیه اهداکننده مشاهده خواهید کرد که معمولاً در عرض ۱۵ روز بهبود می‌یابند.

ممکن است چند روز پس از عمل کاشت مو احساس تورم، خارش و درد ضعیف داشته باشید. این علائم را می توان با یخ، لوسیون های نرم کننده یا برخی از داروهای علامت دار توصیه شده توسط پزشک کاهش داد.

روز ۱
پانسمان کلینیک انجام می شود. پس از آن باند شما برداشته می شود.

روز ۴
شما باید پس از جراحی، شستشوی موهای خود را با رعایت دقیق توصیه های پزشک شروع کنید.

روز ۵ – ۷
گرافت های پیوندی قوی تر می شوند و در صورت لمس نمی ریزند. شما باید از خراش و آسیب مکانیکی جلوگیری کنید. ۵-۴ روز بعد از جراحی، موهای ناحیه پیوند شده شروع به ریزش می کنند و تا ۲ تا ۳ ماه ادامه می یابد. پس از آن موهای جدید و دائمی شروع به رشد خواهند کرد.

لینک مفید : کاشت مو تخصصی

روز ۱۵ – ۳۰
در عرض ۲-۳ هفته ظاهر شما عادی می شود. مردم متوجه نمی شوند که شما عمل کاشت مو انجام داده اید.

۲-۳ ماهه
مرحله فعال اولین رشد مو شروع می شود.

۴-۶ ماهگی
در ماه چهارم میزان رشد مو افزایش می یابد و در ماه ششم نیمی از نتیجه و تغییرات آشکاری را مشاهده خواهید کرد.

۶-۱۲ ماهگی
موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می دهند و ضخیم تر می شوند.

۱۲-۱۸ ماهگی
۱۲-۱۸ ماه بعد نتیجه نهایی جراحی کاشت مو را خواهید دید. موهایی قوی تر، بلندتر و پرپشت تر خواهید داشت. نتیجه نهایی ۱۲ تا ۱۵ ماه بعد از عمل در سطح جلویی و از ۱۸ تا ۲۰ ماه در قسمت فوقانی اعلام می شود.

برگفته از : seamless-hair-transplantation-fue-method

Rate this post

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴