ماینوکسیدیل برای مو | فواید – دوز و عوارض

ماینوکسیدیل برای مو: فواید، دوز و عوارض جانبی


🟢 لطفا میزان اهمیت ماینوکسیدیل برای مو | فواید – دوز و عوارض را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با ماینوکسیدیل برای مو | فواید – دوز و عوارض را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

ماینوکسیدیل برای مو | فواید – دوز و عوارض | کاشت مو :

ماینوکسیدیل برای مو | فواید – دوز و عوارض


آیا نازک شدن مو باعث ایجاد کابوس های طاسی کامل می شود؟ خب شما تنها نیستی. با توجه به زندگی پرشتاب و پر استرس امروزی، نازک شدن مو به یک همراه همیشگی تبدیل شده است.

نیازی به گفتن نیست که بسیاری از افراد به دنبال راه حلی برای جلوگیری از کم پشتی مو هستند. یکی از این درمان های بسیار توصیه شده برای نازک شدن مو، ماینوکسیدیل است.

این یک سرم مراقبت از مو به صورت موضعی است که طیف وسیعی از مشکلات مو را برطرف می کند. در اینجا، همه چیزهایی را که باید در مورد ماینوکسیدیل بدانید و اینکه چه نتیجه ای می توانید از آن انتظار داشته باشید، بحث خواهیم کرد!

ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل یک داروی حرفه ای توصیه شده برای مشکلات مراقبت از مو است. در دهه ۱۹۶۰، این دارو برای اولین بار برای درمان فشار خون بالا ساخته شد. اما طی مطالعات انجام شده بر روی اثربخشی آن، بهبودی در رشد مو مشاهده شد.

اکنون هم برای درمان فشار خون و هم برای بهبود رشد مو استفاده می شود. [۱] در واقع، پس از چند سال تحقیق، سازمان غذا و دارو (FDA) استفاده موضعی از ماینوکسیدیل را برای درمان ریزش موی مردان تایید کرد. در سال های بعد، مردم شروع به استفاده از آن برای ریزش موی زنانه نیز کردند. داروی موضعی ماینوکسیدیل به صورت ژل، فوم یا سرم موجود است. [۲]

ماینوکسیدیل چگونه کار می کند؟

برای درک نحوه عملکرد ماینوکسیدیل، باید دلایل اصلی نازک شدن مو را بدانید. ریزش مو معمولاً ماهیتی ارثی دارد و به آرامی اما پیوسته اتفاق می افتد. در نهایت، مو شروع به نازک شدن می کند و فولیکول ها دیگر تولید موهای جدید را متوقف می کنند. این زمانی است که شما شروع به طاسی شدن می کنید.

در مردان، به آن طاسی الگوی مردانه گفته می شود که با یک الگو شروع می شود. ابتدا ناحیه شقیقه سر و سپس ناحیه تاج شروع به نازک شدن می کند. در خانم ها، نازک شدن مو از الگوی خاصی پیروی نمی کند. یکی دیگر از دلایل بزرگ ریزش مو در میان بزرگسالان استرس و فشار خون بالا است.

لینک مفید : ۸ ماده غذایی که باعث ریزش مو می شود

ماینوکسیدیل متعلق به یک خانواده دارویی به نام گشادکننده عروق است. به طور گسترده ای به عنوان یک درمان برای ریزش موی ناشی از آلوپسی توصیه می شود. این کار با گشاد کردن رگ‌های خونی شما و کمک به خون غنی از اکسیژن به فولیکول‌های موی آن‌ها عمل می‌کند. مرحله استراحت چرخه کامل مو را کوتاه می کند و چرخه آناژن یا رشد را افزایش می دهد.

چگونه از ماینوکسیدیل به طور موثر استفاده کنیم؟

ماینوکسیدیل در غلظت های ۲% و ۵% محلول های موضعی در بازار موجود است. در حالی که نام تجاری اصلی ماینوکسیدیل Rogaine بود، نسخه های بعدی ماینوکسیدیل در صنعت مراقبت از مو در دسترس بودند. یک کارآزمایی بالینی که اثربخشی ماینوکسیدیل ۵% و ۲% را مقایسه کرد به این نتیجه رسید که مردانی که از ماینوکسیدیل غلیظ ۵% استفاده می کردند، ۴۵% بهتر از گروه ۲% بودند. [۳]

مراحل برای دنبال کردن

۱. موهای خود را شانه کنید و به قسمت های کوچک تقسیم کنید.

۲. مقدار کمی مانند ۱ میلی لیتر از محصول را روی پوست سر بمالید.

۳. با انگشتان خود آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

۴. بگذارید حداقل ۴ ساعت بماند.

۵. بهترین زمان برای استفاده از ماینوکسیدیل قبل از خواب یا قبل از حالت دادن به موهایتان است.

مزایای ماینوکسیدیل چیست؟

۱. رشد مو را تقویت می کند
ماینوکسیدیل برای رشد مو استفاده می شود. متخصصان می گویند که پس از چهار ماه درمان مناسب، می توان مقدار قابل توجهی از رشد مو را مشاهده کرد. مطالعات نشان می دهد که ۶۰ تا ۷۰ درصد از بیماران پس از مصرف داروی مناسب ماینوکسیدیل نتیجه خوبی کسب می کنند. اما رشد مجدد مو در پوست سر کاملاً طاس عملاً غیرممکن است.

لینک مفید : راهنمای نهایی برای مدیریت موهای وز شده

۲. تراکم مو را افزایش می دهد
ماینوکسیدیل نه تنها رشد مو را تحریک می کند بلکه تراکم موهای شما را نیز افزایش می دهد. این بدان معناست که وقتی از ماینوکسیدیل برای رشد مو استفاده می کنید، موهای شما را بسیار پرتر و سالم تر می کند.

۳. مناسب اکثر انواع مو
ماینوکسیدیل به طور کلی برای همه انواع مو بی خطر است. افرادی که دارای هر نوع موی طبیعی هستند نباید هنگام استفاده از ماینوکسیدیل با مشکل اساسی مواجه شوند. با این حال، کسانی که موهای رنگ شده دارند ممکن است پس از استفاده از ماینوکسیدیل، سوزش خفیفی را تجربه کنند.

چه کسانی باید یا نباید از ماینوکسیدیل استفاده کنند؟

الف. افرادی که باید استفاده کنند:
۱. افراد بالای ۱۸ سال با مشکلات ریزش مو.

۲. افرادی که از ریزش موی ناشی از آلوپسی رنج می برند.

لینک مفید : چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟

۳. افرادی که سابقه خانوادگی طاسی دارند.

ب. افرادی که نباید استفاده کنند:
۱. افراد زیر ۱۸ سال.

۲. خانم های باردار یا مادران شیرده.

۳. افرادی که ضایعات قرمز و خارش دار روی پوست سر خود دارند.

۴. کسانی که به دلیل سایر شرایط پزشکی ریزش مو دارند

۵. ریزش مو پس از استفاده از برخی محصولات مراقبت از مو.

دوز ماینوکسیدیل چیست؟

دوز ماینوکسیدیل برای مردان و زنان تقریباً یکسان است. اگر از محلول ماینوکسیدیل استفاده می کنید، غلظت ۲٪ یا ۵٪ به اندازه کافی خوب است. هم مردان و هم زنان می توانند ۱ میلی لیتر یا ۲۰ قطره از سرم را مستقیماً روی پوست سر بمالند.

اگر از فوم استفاده می کنید، غلظت ۵ درصد ماینوکسیدیل پیشنهاد می شود. مشابه سرم، ۱ میلی لیتر برای هر مصرف برای هر دو جنس کافی است.

لینک مفید : سیگار کشیدن و ریزش مو

مطمئن شوید که دوز در عرض ۲۴ ساعت از ۲ میلی لیتر بیشتر نشود. معمولاً حداقل ۴ ماه استفاده مداوم برای نتایج قابل مشاهده نیاز است.

عوارض جانبی ماینوکسیدیل چیست؟

A. عوارض جانبی رایج
۱. احساس سوزش یا سوزش در پوست سر.

۲. تحریک پوست سر

۳. خشکی و خارش

ب. عوارض جانبی کمتر شناخته شده
۱. افزایش ریزش مو

۲. فولیکول های مو ملتهب

۳. تورم صورت

۴. بروز آکنه

ج. عوارض جانبی جدی که نیاز به توجه پزشکی دارند
۱. موهای ناخواسته صورت یا بدن

۲. ضربان قلب نامنظم

۳. تورم در انگشتان یا پاها

۴. درد قفسه سینه

۵. سرگیجه

۶. افزایش وزن غیر منتظره

لینک مفید : بخار دادن مو و مزایا آن برای موهای شما دارد؟

۷. واکنش های آلرژیک شدید

۸. بی حسی

ماینوکسیدیل چقدر طول می کشد تا اثر کند؟

جدول زمانی پیشرفت معمول پس از استفاده از ماینوکسیدیل چهار ماه است. در بیشتر موارد، بیماران در عرض چهار ماه رشد مو را مشاهده می کنند. ممکن است فرد در ابتدا پس از استفاده با افزایش ریزش مو مواجه شود.

زمانی که فولیکول‌های موی شما از مرحله استراحت به فاز فعال منتقل می‌شوند، مسئله زمان است. در صورتی که چندین ماه استفاده نیز منجر به نتیجه یا بهبودی نشد، توصیه می شود مصرف را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.

ثابت شده است که ماینوکسیدیل به بسیاری از افراد برای رشد مو کمک می کند. بلافاصله شروع به کار می کند اما نتایج واقعی ۴ تا ۶ ماه طول می کشد. ماینوکسیدیل جدا از چند بیماری خاص مانند ضایعات روی پوست سر، بارداری و موهای رنگ شده، برای همه بی خطر است. با این حال، هنگام استفاده از دارو مراقب باشید، زیرا مصرف بیش از حد ممکن است باعث تحریک شود.

همچنین بررسی کنید که آیا به موادی که در دارو استفاده می شود حساسیت دارید، در غیر این صورت، خطر واکنش های آلرژیک شدید وجود دارد. در صورت بروز عوارض جانبی جدی پس از مصرف ماینوکسیدیل حتما با پزشک مشورت کنید.

برگرفته از : minoxidil-for-hair-growth-benefits-side-effects

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴