چگونه از موهای موج دار مراقبت کنیم؟

آیا نمی دانید چگونه موهای موج دار خود را مدیریت کنید؟ خب شما تنها نیستی. اگرچه موهای موج دار زیبا به نظر می رسند، بسیاری از افراد برای حفظ و مدیریت آن تلاش می کنند. با بافتی که بین موهای مجعد و صاف قرار دارد، موهای موج دار نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارند.

هر محصول مراقبت از مو برای موهای موج دار مناسب نیست. بنابراین، دانستن اینکه چه چیزی برای امواج ساحلی خود استفاده کنید ضروری است. امروز، شما را در روند مراقبت از قفل های مواج راهنمایی می کنیم.

ویژگی های موهای موج دار چیست؟

۱. موهای موج دار نه کاملا مجعد هستند و نه کاملا صاف. موهای روی پوست سر مانند موهای صاف صاف هستند اما بقیه طول موها موج دارند.

۲. موهای موج دار برخلاف موهای مجعد از الگوی خاصی پیروی نمی کنند. امواج موهای شما ناسازگار است.

۳. مدل موی موج دار خیلی زیاد تغییر می کند. این یک نوع مو بسیار متنوع است که در طول زندگی شما تغییر می کند. گاهی اوقات امواج سنگین هستند، در حالی که در برخی مواقع شل هستند. همچنین، مدل موهای شما تا حد زیادی بر الگوی موج های شما تأثیر می گذارد.

۴. موهای موج دار اغلب ممکن است احساس سنگینی یا اضافه وزن داشته باشند. اما این فقط به نوع فر شما بستگی دارد. موهای موج دار طبیعی حتی بدون هیچ محصولی هم وزنشان کم می شود.

۵. یکی دیگر از ویژگی های موهای موج دار، موخوره است. موهای موج دار شما نسبت به سایر انواع مو وزتر هستند. موخوره ممکن است باعث شود که موهایتان باز به نظر برسند.

انواع موهای صاف، موج دار و مجعد

چه چیزی باعث موهای موج دار طبیعی می شود؟

موهای شما از منافذ پوست سر بیرون می آید. این منافذ پوست به عنوان فولیکول های مو شناخته می شوند و شکل آنها تعیین می کند که موهای شما مجعد، موج دار یا کاملا صاف باشد. شکل فولیکول های مو به نوبه خود توسط عوامل مختلفی تعیین می شود که تاثیرگذارترین آنها ژنتیک شماست.

لینک مفید : راهنمای نهایی برای مدیریت موهای وز شده

بنابراین، اگر DNA شما فولیکول های کاملاً گرد را تشکیل دهد، نوع موهای شما صاف خواهد بود. DNA ممکن است باعث ایجاد فولیکول های بیضی شکل شود که منجر به موهای مجعد می شود. اما گاهی اوقات DNA فولیکول های مو ایجاد می کند که نه گرد و نه بیضی شکل هستند. شکل این فولیکول های مو جایی در بین است، بنابراین منجر به یک نوع موی موج دار می شود. [۱]

انواع موهای موج دار چیست؟

موهای موج دار را می توان به سه نوع مختلف طبقه بندی کرد که در زیر آورده شده است.

۱. موج دار نوع ۲A
نوع موج دار ۲A بسیار شبیه به موهای صاف است. اما اگر دقیق تر نگاه کنید، متوجه امواج سبک S شکل خواهید شد. اما امواج کمی ظریف و حجم کمی دارند.

۲. موج دار نوع ۲B
امواج نوع ۲B عمیق تر از نوع ۲A هستند. اما ریشه موها صاف است.

۳. نوع ۲C
نوع ۲C دارای رشته های ضخیم تر و موج های فشرده است. بهترین حجم را در بین انواع موهای موج دار دارد.

چگونه از موهای موج دار خود مراقبت کنیم؟

۱. موهای خود را آبرسانی کنید
موهای موج دار تمایل به وز دارند. به همین دلیل است که حفظ رطوبت و بدون وز مو باید هدف شما باشد. برای حفظ رطوبت مو، متخصصان توصیه می کنند از شامپوهای پاک کننده و آبرسان استفاده کنید. سعی کنید از شامپوهایی که حاوی سولفات هستند خودداری کنید، زیرا روغن سبوم پوست سر شما را از بین می برد و موهای شما را خشک می کند.

لینک مفید : کاشت مو

۲. تهویه عمیق
موهای موج دار شکل روشن تری از فرها هستند. گزارش ها حاکی از آن است که فرها به دلیل وز شدن، مستعد شکستن هستند. از این رو موهای موج دار نیاز به مراقبت بیشتری دارند. افزودن نرم کننده عمیق به روتین مراقبت از مو برای درمان وز کردن مو ضروری است. علاوه بر این، حالت دهنده عمیق آسیب های مو مانند دو شاخه شدن و زبری مو را ترمیم می کند. همچنین کمی درخشش به امواج ساحلی شما می بخشد.

۳. از سشوار اجتناب کنید
سشوار یک ابزار گرم کننده است و می تواند به کوتیکول موهای شما آسیب برساند. بنابراین، اجتناب از سشوار و انتخاب خشک کردن مو با هوا بهترین گزینه است. خشک کردن هوا به امواج طبیعی شما می افزاید. وز شدن آن را کاهش می دهد و بافت نرم تری به شما می دهد.

۴. سرم ترک را اعمال کنید
از آنجایی که موهای موج دار بیشتر از کم آبی و کمبود رطوبت رنج می برند، سرم های موی ترک شده می توانند به کنترل موهای موج دار کمک کنند. به دنبال سرمی باشید که دارای پشتیبانی از کراتین باشد. تارهای موی شما را قوی تر و بدون وز می کند.

چگونه از موهای موج دار در بین شستشو محافظت کنیم؟

۱. شستن هر روز موها امکان پذیر نیست. به همین دلیل است که مراسم بین شستشوی مو مهم است. برای شروع، می توانید موهای خود را با استفاده از اسپری آب مرطوب کنید تا محصولاتی که قبلا استفاده کرده اید دوباره فعال شوند.

۲. اغلب در بین شستن مو، موج های شما ممکن است صاف تر از حد معمول به نظر برسند. از موس استفاده کنید تا کمی به موهایتان حجم دهید. حجم دادن به موهای شما ظاهری تازه می بخشد.

لینک مفید : بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

۳. قبل از حالت دادن به موهای خود یا استفاده از هر وسیله حرارتی، سرم محافظ را به موهای خود بزنید.

۴. می توانید روش مرطوب کردن مو را قبل از خواب تمرین کنید. برای موهای خشک می توانید از ماسک مو استفاده کنید و بگذارید یک شب بماند تا تارهای موی تازه هیدراته شده در صبح به دست آید.

۵. ماساژ روغن مو یک شب قبل از شستن موهایتان ایده خوبی است. یک روغن حامل مانند روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن بادام بگیرید و آن را با روغن های ضروری مانند روغن درخت چای، روغن رزماری یا روغن اسطوخودوس مخلوط کنید.

۶. برای جلوگیری از خشک شدن موهایتان از کلاه و روکش بالش ساتن استفاده کنید.

نکاتی برای حالت دادن به موهای موج دار

۱. اگر موهای مواج ظریفی دارید، سعی کنید به ریشه های خود حجم دهید تا ظاهری پرتر داشته باشید. کوتاه کردن موها می تواند کمک کننده باشد.

۲. حالت دادن بیش از حد به موهای موج دار ایده بدی است. اگر می خواهید موهایتان در تمام طول روز حالت موج دار داشته باشد، بهتر است آن را طبیعی نگه دارید.

۳. انگشتان خود را بین موهای خود بکشید تا فرهای خود را بهتر مشخص کنید.

لینک مفید : ۸ ماده غذایی که باعث ریزش مو می شود

۴. در صورتی که از وسایل گرمایشی برای حالت دادن به موهای خود استفاده می کنید، سطح حرارت را به حداقل برسانید.

۵. موهای خود را با استفاده از گیره ببندید تا به موهای موج دار خود حالت زیبایی ببخشید.

موهای موج دار در مقابل موهای مجعد

تفاوت زیادی بین موهای مجعد و موج دار وجود ندارد. در واقع، هر دو مشابه هستند به این معنا که هر دو به یک اندازه از وز شدن رنج می برند. هر دو مستعد شکستگی هستند و مدیریت آنها نیز دشوار است. با این حال، چند تفاوت کلیدی را می توان در زیر ذکر کرد،

در حالی که موهای موج دار از تارهای موی S شکل تشکیل شده است، تارهای موی مجعد چرخش دایره ای دارند.

موهای موج دار از نظر فنی شل تر از موهای مجعد هستند.

موهای موج دار به راحتی تعریف خود را از دست می دهند در حالی که فرهای موهای مجعد برجسته هستند.

موهای مجعد برای نگه داشتن فرها نیازی به حالت دادن زیادی ندارند. اما موهای موج دار ممکن است به ابزارهای گرم کننده برای مشخص کردن فر نیاز داشته باشند.

لینک مفید : آیا واکس مو می تواند منجر به ریزش مو شود؟

همچنین موهای مجعد معمولا خشک تر از موهای موج دار هستند.

موهای موج دار جذاب به نظر می رسند، اما حفظ مواج کاملاً متعادل می تواند سخت باشد. شایع ترین مشکل موهای موج دار، وز شدن مو است که به دلیل کم آبی بدن اتفاق می افتد. حفظ یک رژیم مراقبت از مو که تارهای موی شما را تا هسته هیدراته می کند می تواند کمک کند. هنگام استفاده از محصولات حالت دهنده و وسایل گرمایشی مراقب باشید زیرا می توانند به کوتیکول موهای شما آسیب برسانند.

همچنین از استفاده از محصولاتی که به طور بالقوه چربی طبیعی پوست سر شما را از بین می برند و موهای شما را خشک می کنند، خودداری کنید. با ماساژ روغن، سرم و ماسک مو از موهای خود مراقبت کنید.

برگرفته از : wavy-hair-care

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴