چگونه رشد موهای روی بینی را از بین ببریم؟

آیا مطمئن نیستید که چگونه موهای روی سطح بینی خود را از بین ببرید؟ خب جای نگرانی نیست مانند سایر قسمت های بدن، بینی شما نیز روی سطح خود مو رشد می کند. اما از آنجایی که یک ناحیه ظریف است، ممکن است در برابر روش های معمول رفع موهای زائد که برای سایر قسمت های بدن استفاده می کنید مقاومت نکند.

در این مقاله می توانید روش های مختلفی را که باید برای از بین بردن موهای سطح بینی دنبال کنید، مطالعه کنید. ما همچنین روش هایی را که باید کاملاً از آنها اجتناب کنید فهرست کرده ایم. به پایین پیمایش کنید تا متوجه شوید!

چرا روی بینی خود مو دارید؟

رشد مو در سطح بینی معمول است. با این حال، برای برخی ممکن است رشد مو در سطح بینی بیشتر از دیگران باشد. اغلب به دلیل عدم تعادل هورمونی یا در نتیجه ژنتیک ایجاد می شود.

در حالی که ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، موهای بینی هدفی دارند. موهای بیرونی عرق را جذب می کنند و به تنظیم دمای بدن شما کمک می کنند.

توجه به این نکته ضروری است که دو نوع مو روی بینی شما رشد می کند. اینها هستند،

الف. موهای ترمینال:
این در طبیعت تیره و ضخیم است. در نوک بینی و زیر وسط ابروهای شما رشد می کند.

B. Vellus Hair:
این به اندازه موهای انتهایی تیره نیست. به همین دلیل است که آنها اغلب مورد توجه قرار نمی گیرند. همچنین قسمت اعظم بدن شما با موهای زائد پوشیده شده است. آنها به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کنند که عرق را جذب کرده و دمای بدن شما را تنظیم می کند.

چگونه موهای سطح بینی خود را از بین ببریم؟

۱. اصلاح
اصلاح رایج ترین و آسان ترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن است. استفاده از آن بر روی سطح بینی نیز بی خطر است. اصلاح به شما کمک می کند هم از شر موها و هم از شر موهای انتهایی خلاص شوید. با این حال، نتیجه عمر کوتاهی دارد. پس از اصلاح، تنها دو تا سه روز طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند. به همین دلیل است که ممکن است به اصلاح منظم موهای سطح بینی خود نیاز داشته باشید.

لینک مفید : آیا واکس مو می تواند منجر به ریزش مو شود؟

همچنین، اصلاح با عوارض جانبی اندکی مانند بریدگی های کوچک، موهای زیر پوستی، پوست خشن و غیره همراه است. بنابراین رعایت چند قانون ساده در هنگام اصلاح می تواند کمک کننده باشد.

۱. برای رفع موهای زائد بینی از تیغی استفاده کنید که مخصوص رفع موهای زائد صورت است.

۲. از یک تیغ تازه استفاده کنید و قبل و بعد از هر اصلاح آن را بشویید.

۳. قبل از اصلاح پوست را مرطوب کنید، از اصلاح خشک خودداری کنید.

۴. به آرامی با ضربات حرکت کنید و بسیار مراقب باشید.

۵. پس از اتمام اصلاح از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

۲. پیرایش
تریمرها امن ترین گزینه برای از بین بردن موهای سطح بینی شما هستند. آنها با تیغه های ریز استیل ضد زنگ برای از بین بردن مو ساخته شده اند. کوتاه کردن هیچ دردی ایجاد نمی کند و موهای بیرون بینی شما را کاملا از بین می برد.

شما می توانید به راحتی با رعایت دستورالعمل های روی بسته بندی از ماشین اصلاح استفاده کنید. موبرهای بینی برای از بین بردن موهای بیرونی و داخلی بینی استفاده می شود.

لینک مفید : ماسک مو در مقابل نرم کننده مو

نکات کمی وجود دارد که باید هنگام استفاده از ماشین اصلاح رعایت کنید. اینها هستند،

۱. مطمئن شوید که موبر بینی تمیز شده است.

۲. جلوی نور بایستید تا بریدگی نداشته باشید.

۳. موهای خود را با دقت کوتاه کنید.

۴. پس از اتمام، موهای برداشته شده را به آرامی برس بزنید و سطح بینی را بشویید.

۵. هنگامی که پوست شما خشک است از مرطوب کننده تسکین دهنده استفاده کنید.

۳. الکترولیز
الکترولیز یک راه دائمی برای جلوگیری از رشد مو در سطح بینی شما است. الکترولیز توسط یک متخصص پزشکی در یک کلینیک انجام می شود. فولیکول های مو روی بینی شما را هدف قرار می دهد و با استفاده از انرژی شیمیایی و حرارتی رشد را برای همیشه از بین می برد. این می تواند کمی دردناک باشد زیرا سطح بینی شما ظریف است.

لینک مفید : نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادن

۴. لیزر موهای زائد
اگر به دنبال یک راه حل طولانی مدت برای موهای روی بینی خود هستید، روش لیزر موهای زائد می تواند راه حل باشد. این کار توسط یک متخصص پزشکی در یک کلینیک با استفاده از پرتوهای لیزر متمرکز برای از بین بردن موهای زائد انجام می شود. اما لیزر موهای زائد برای موهای انتهایی و فقط برای انواع خاصی از پوست بهترین کار را دارد. برای خلاص شدن از شر موهای زائد، ممکن است بخواهید از لیزر موهای زائد خودداری کنید.

در حالی که این روش حذف موهای زائد پرهزینه و زمان بر است، نتایج کارآمد و طولانی مدت هستند. تقریباً تا ۱۰ سال موها دوباره رشد نمی کنند. با این حال، توصیه های یک متخصص را در نظر بگیرید تا بدانید چقدر برای شما مناسب است. [۱]

از کدام روش های حذف موهای زائد باید به طور کامل اجتناب کنید؟

۱. مواد موبر
مواد موبر به طور گسترده ای در بازار به عنوان کرم های رفع موهای زائد در دسترس هستند. این کرم های موبر حاوی مواد شیمیایی هستند که موها را در عرض چند دقیقه در زیر پوست حل می کنند. سپس می توانید آن را به راحتی پاک کنید.

این نوع محصولات با مواد خشن مانند تیوگلیکولات پتاسیم، تیوگلیکولات کلسیم و هیدروکسید پتاسیم ساخته می شوند. این مواد شیمیایی می توانند برای پوست نرم مضر باشند و بوی آن برای بسیاری ناراحت کننده است.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

۲. اپیلاسیون
موهای روی بینی شما نرم و پوست نیز حساس است، به خصوص به این دلیل که به چشم شما نزدیک است. قرار است اپیلاسیون موهای زیادی را به یکباره کند، اما موهای نرم روی بینی شما با این معیار مطابقت ندارد. استفاده از اپیلاسیون می تواند به پوست آسیب برساند و باعث تحریک شود.

۳. نوار بینی
نوارهای بینی پارچه ای بافته شده فنی هستند که سلول های مرده پوست، جوش های سرسیاه و سرسفید را از پوست شما پاک می کند. اخیراً نوار بینی در بین وبلاگ نویسان زیبایی بسیار محبوب شده است. اما اینها برای از بین بردن موهای بینی شما موثر نیستند.

آیا کندن موهای بینی مضر است؟ کندن مو چه عوارضی دارد؟

کندن موهای بینی هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. مردم این کار را کاملاً به دلایل و انتخاب های شخصی انجام می دهند. کندن موهای خارج از بینی می تواند انجام شود، اما در حین انجام این کار باید مراقب باشید. هنگام کندن موها از گوشه های انتهایی بینی، مطمئن شوید که به چشم ها یا سوراخ های بینی خود آسیب نرسانید.

موهای بیرون بینی هدفی دارند، اما برداشتن آنها یک انتخاب کاملا شخصی است. تمام روش های رفع موهای زائد که برای بدن خود استفاده می کنید برای بینی شما مناسب نیستند. در حالی که اصلاح و لیزر موهای زائد بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر موهای زائد روی بینی شما هستند، از روش هایی مانند اپیلاسیون و نوار بینی اجتناب کنید.

پوست روی بینی شما نرم و دارای موهای ظریف است. روش های خشن حذف موهای زائد ممکن است باعث تحریک، التهاب و در موارد شدید منجر به عفونت شود.

برگرفته از : how-to-remove-hair-on-nose

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴