چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟

چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟


🟢 لطفا میزان اهمیت چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟ را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟ را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟ | کاشت مو :

چگونه موهای صورت را از بین ببریم؟


همه خانم‌ها موهای صورت دارند و برای خیلی‌ها این موها به‌ویژه قابل توجه نیست. حتی موهای صورت قابل توجه برای خانم ها طبیعی است و چیزی برای شرمندگی وجود ندارد. با این حال، اگر نگران رشد موهای ضخیم یا بیش از حد صورت خود هستید یا از آن آزار می‌دهید، راه‌های مختلفی برای خلاص شدن از شر آن وجود دارد.

ما بهترین روش ها را برای کمک به شما جمع آوری کرده ایم، از جمله درمان های خانگی و گزینه های پیشرفته برای از بین بردن موهای زائد صورت. برای کسب اطلاعات بیشتر به پیمایش ادامه دهید.

چه چیزی باعث ضخیم شدن موهای صورت در زنان می شود؟

همه خانم ها به طور کلی کم و بیش موهای صورت دارند. به طور معمول، موهای صورت ظریف و سبک هستند. اما برخی از شما ممکن است رشد موهای زائد یا ناخواسته را در صورت و بدن تجربه کنید. این وضعیت به عنوان هیرسوتیسم شناخته می شود.

هیرسوتیسم منجر به رشد بیش از حد موهای تیره و زمخت ناشی از سطوح بالای هورمون های مردانه یا آندروژن ها می شود. موهای طبیعی صورت یا موی هلو از نظر بافت با رشد موی ناشی از هیرسوتیسم متفاوت است.

الگوی رشد هیرسوتیسم در زنان با ویریل شدن مرتبط است. ویریلیزاسیون وضعیتی است که در آن زن ویژگی های مرتبط با هورمون های مردانه را ایجاد می کند. ویریلیزاسیون گسترده تر از هیرسوتیسم با شواهد اضافی از مردانگی است.

چگونه موهای زائد صورت زنان را از بین ببریم؟

زنی با کف صورت و تیغ در دست

۱. اصلاح
اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای از بین بردن موهای زائد صورت خود هستید، اصلاح یک گزینه است. شما می توانید هم یک ماشین اصلاح یکبار مصرف یا یک ماشین اصلاح برقی را برای استفاده منظم انتخاب کنید. اینها دارای یک تیغه داخلی هستند که به بلند کردن و کوتاه کردن موهای صورت شما کمک می کند.

اکثر خانم ها از ماشین اصلاح فقط برای موهای بدن استفاده می کنند. بسیاری از تراشیدن موهای صورت می ترسند، زیرا ممکن است منجر به بریدگی و علائم روی صورت شود. اما با احتیاط و مراقبت مناسب، می توانید موهای صورت خود را روی چانه، لب بالایی، سوزش پهلو و غیره بتراشید. چند روز بدون مو را تجربه خواهید کرد و پس از آن موهای صورتتان دوباره رشد خواهند کرد.

نحوه استفاده

صورت خود را تمیز کنید و از صابون برای نرم کردن موهای خود استفاده کنید.
ریش تراش را هرجا که لازم است در جهت رشد مو بغلتانید.

لینک مفید : مراقبت از مو را متناسب با نوع مو

همیشه بعد از اتمام اصلاح از یک مرطوب کننده مغذی استفاده کنید.

کلمه احتیاط

حتی اگر اصلاح در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد نسبتاً ایمن است، ممکن است با عوارض جانبی مانند موهای زیر پوستی مواجه شوید. هنگامی که مو دوباره رشد می کند ممکن است برجستگی های کوچکی روی صورت شما ایجاد شود.

۲. موچین کردن
اگر ما در مورد یک فرآیند حذف مو موثر و در عین حال ارزان صحبت کنیم، موچین یکی از آنها خواهد بود. موچین ها کمی متفاوت از ریش تراش ها عمل می کنند زیرا موها را از ریشه می کند. شما می توانید از موچین برای موهای صورت استفاده کنید. اکثر خانم ها آنها را مفید می دانند، به خصوص برای فرم دادن به ابروها.

هنگامی که موهای صورت خود را می چینید، نتایج نیز بیشتر از اصلاح ماندگاری دارند. با این حال، ممکن است لازم باشد بعد از سه تا هشت هفته دوباره از موچین استفاده کنید.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue

نحوه استفاده

صورت خود را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا موهایتان نرم شود.
موهایی را که می خواهید بچینید جدا کنید و هنگام کندن پوست خود را محکم بگیرید.
یکی یکی از موها را در جهت رشد مو بچینید.

فراموش نکنید که موچین خود را قبل از استفاده ضدعفونی کنید.

کلمه احتیاط

کشیدن موچین ممکن است کمی درد ایجاد کند. در صورت احساس ناراحتی، یک تکه یخ را روی ناحیه آسیب دیده بمالید تا آن را تسکین دهد.

۳. اپیلاسیون
اپیلاسیون یک جایگزین ایده آل برای اصلاح و موچین است. حداکثر تا چهار هفته می تواند موهای صورت شما را از بین ببرد. از این رو، اگر به دنبال رفع موهای زائد با ماندگاری بیشتری هستید، اپیلاتور ممکن است یک انتخاب عالی باشد.

اپیلاتور مانند اپیلاسیون با برداشتن مو از ریشه عمل می کند. اما از موم استفاده نمی کند. در عوض، هنگامی که دستگاه را روی نواحی مختلف صورت خود حرکت می دهید، موها را از بین می برد. برای برخی از زنان، اپیلاسیون حتی منجر به رشد موهای نرم تر و ظریف تر شده است.

لینک مفید : کاشت مو

نحوه استفاده

اپیلاتور خود را صاف نگه دارید.
پوست خود را محکم نگه دارید.
اپیلاتور را در جهت رشد مو بلغزانید.

لایه برداری پوست قبل از اپیلاسیون می تواند به نرم شدن پوست و جلوگیری از رشد مو کمک کند.

کلمه احتیاط

اپیلاسیون ممکن است برای برخی دردناک باشد. اپیلاسیون با سرعت آهسته می تواند باعث کاهش درد شود. اگر احساس ناراحتی کردید، یک تکه یخ را روی آن ناحیه بمالید.

۴. اپیلاسیون
اپیلاسیون یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد صورت است. می توانید از دو روش اپیلاسیون استفاده کنید، مانند نوارهای اپیلاسیون آماده و موم سرد یا گرم.

بسیاری از برندها نوارهای اپیلاسیون آماده را می فروشند که استفاده از آنها بسیار آسان است. همچنین می توانید موم سرد یا گرم را بر اساس ترجیح خود انتخاب کنید. به دنبال موم نرمی باشید که به طور خاص برای موهای صورت ساخته شده است. اگر موم داغ را انتخاب می کنید، یک گرم کننده موم همراه آن بخرید زیرا به شما این امکان را می دهد که موم را به خوبی گرم کنید و دمای آن را نیز کنترل کنید.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

برای استفاده از موم همیشه چوب های موم تازه را همراه خود داشته باشید. استفاده دوبار از یک چوب موم ممکن است باعث عفونت باکتریایی شود. توصیه می کنیم از موم خیلی داغ استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست شما را بسوزاند.

نحوه استفاده

نوارهای مومی آماده

صورت و دست های خود را تمیز کنید.
نوار را با مالش بین دستان خود برای چند ثانیه گرم کنید.
نوار را به دو قسمت تقسیم کنید.
نوار را روی پوست خود بمالید و به سرعت آن را در جهت رشد مو صاف کنید.
پوست خود را سفت نگه دارید و به سرعت نوار را در جهت رشد مو پاره کنید.
موم گرم/سرد

صورت و دست های خود را تمیز کنید.
اگر موم داغ دارید، موم را گرم کنید.
موم را با استفاده از چوب موم بمالید.
یک نوار روی موم قرار دهید و آن را در جهت رشد مو صاف کنید.
نوار را برخلاف جهت رشد مو بیرون بکشید.

لیزر موهای زائد
ما در مورد روش های حذف موهای زائد زیادی صحبت کردیم، اما همه آنها راه حل های موقتی هستند. اگر می خواهید نتایج طولانی مدت داشته باشید، می توانید لیزر موهای زائد را انتخاب کنید.

لینک مفید : ریباندینگ مو

این تکنیک از لیزر و پرتوهای ضربانی برای آسیب رساندن به فولیکول های مو استفاده می کند. بنابراین، شما موهای خود را از دست می دهید. حدود شش ماه طول می کشد تا موهای شما دوباره رشد کنند. حتی اگر این یک محلول نیمه دائمی است، گاهی اوقات رشد مو به طور کامل متوقف می شود.

لیزر موهای زائد بدون شک موثر است، اما هزینه زیادی نیز دارد. کیت های حذف لیزر خانگی نسبتاً ارزان تر هستند. در حالی که می توان آنها را در هر جایی از صورت استفاده کرد، از استفاده آنها در نزدیکی چشم خودداری کنید.

نحوه استفاده

صورت خود را به درستی تمیز کنید
دستورالعمل های روی کیت را با دقت بخوانید
از لیزر در یک زمان در یک ناحیه استفاده کنید.
هر دو هفته یکبار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

موهای صورت خود را اصلاح کنید. لیزر موهای زائد روی موهای کوتاه بهترین عملکرد را دارد

کلمه احتیاط

لینک مفید : مراقبت از مو را متناسب با نوع مو

لیزر موهای زائد ممکن است باعث قرمزی و حساسیت شود. برای تسکین پوست از یخ استفاده کنید.

۶. کرم های موبر
کرم های موبر یک گزینه ارزان و آسان برای رفع موهای زائد صورت هستند. آنها معمولاً نتایج طولانی تری نسبت به اصلاح به شما می دهند. اکثر کرم های موبر دارای مواد شیمیایی مانند سدیم، دی اکسید تیتانیوم و سولفید باریم هستند که پروتئین های مو را تجزیه می کنند. بنابراین، مو به راحتی حل می شود.

نحوه استفاده

کرم را روی موهای ناخواسته صورت بمالید.
بگذارید ۵-۱۰ دقیقه بماند.
برای پاک کردن موها از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.
صورت خود را با آب سرد بشویید.

بلافاصله پس از برداشتن موهای زائد از هیچ لوسیون یا لوازم آرایشی خشن استفاده نکنید. در عوض، از یک مرطوب کننده آبرسان استفاده کنید.

کلمه احتیاط

به طور کلی، این مواد شیمیایی بی خطر هستند، اما ممکن است با واکنش های خفیفی مواجه شوید. توصیه می کنیم ۲۴ ساعت قبل از برنامه واقعی یک پچ تست انجام دهید.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

۷. نخ زنی
در نخ کشی، یک نخ پنبه یا پلی استر روی نواحی موهای ناخواسته می غلتاند و موها را در سطح فولیکول می کند. این یک روش محبوب برای فرم دادن به ابروها و کندن موهای صورت بر روی لب بالایی، چانه و ساق پا است. از آنجایی که انجام threading به تنهایی کمی دشوار است، ممکن است به دنبال کمک باشید. ماندگاری آن بیشتر از اصلاح است و همچنین از رشد موهای درونی جلوگیری می کند.

ژل آلوئه ورا را بعد از اتمام نخ روی صورت خود بمالید. به تسکین پوست کمک می کند و قرمزی را کاهش می دهد.

کلمه احتیاط

اگر آکنه دارید از نخ زدن خودداری کنید زیرا ممکن است باعث پارگی برجستگی ها شود.

۸. روش های تجویز
پزشک یا متخصص پوست ممکن است برای شما درمان های خوراکی یا موضعی برای رفع موهای زائد تجویز کند. در حالی که این روش یک شبه به شما نتیجه نمی دهد، باید دارو را ادامه دهید تا متوجه نتایج شوید.

برگرفته از : how-to-remove-facial-hair

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴