چگونه از موهای خود در شب محافظت کنیم ؟

چه کسی نمی خواهد موهای نرم، صاف و زیبا را هر روز به نمایش بگذارد؟ اما، روزهای خوب موهای شما ممکن است گاه به گاه باشد، اگر در شب به موهای خود اهمیت نمی دهید. غافلگیر شدن؟

یک رژیم مناسب مراقبت از مو در شب نه تنها رشد موی سالم را تشویق می کند، بلکه از آن در برابر هر گونه آسیب در هنگام خواب محافظت می کند.

به پایین بروید تا با برخی از بهترین نکات مراقبت از مو در شب آشنا شوید.

آیا موهای شما در شب آسیب می بیند؟

موهای شما در شب در معرض آسیب فیزیکی هستند، به خصوص اگر موهای بلندی دارید یا موهایی مستعد گره خوردن دارید. همچنین، اگر تخت خود را به اشتراک بگذارید، این احتمال وجود دارد که شخصی به طور تصادفی تعدادی از تارهای مو را بیرون بیاورد یا پاره کند، یا ممکن است خودتان ناخودآگاه موها را در هم بچرخانید.

برخی از رایج ترین مشکلات مو ناشی از عدم محافظت موثر مو در هنگام خواب عبارتند از:

  • شکستگی مو
  • به پایان می رسد
  • موهای کنده شده
  • موهای شکننده
  • منافذ موهای خشک و وز
  • چین های مو
  • راه هایی برای محافظت از مو در شب

همانطور که بدن شما برای احساس سرزندگی در صبح نیاز به استراحت دارد، موهای شما نیز برای داشتن ظاهری سالم در صبح به نوازش نیاز دارند. به یاد داشته باشید که موهای شما نیاز به تنفس دارند، بنابراین مطمئن شوید که هنگام خواب موهایتان را محکم نبندید. در زیر چند مرحله وجود دارد که باید در برنامه مراقبت از مو در شب خود بگنجانید.

۱. مرطوب کننده
موهای شما باید هیدراته بمانند. مرطوب کننده کمک می کند تا رطوبت به تارهای موی شما ببندد. می‌توانید از نرم‌کننده، سرم یا ماسک موی یک شبه استفاده کنید و صبح آن را با آب ولرم بشویید.

مرطوب کردن موها قبل از خواب می تواند از شکستن موها جلوگیری کند، خشکی را کاهش دهد و حالت دادن به موهایتان را در صبح راحت تر کند.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

۲. از خوابیدن با موهای خیس خودداری کنید
اگر ترجیح می دهید موهای خود را در شب بشویید، لازم است قبل از ضربه زدن به بالش، موهای خود را به خوبی خشک کنید. با خیساندن موهای خیس نخوابید زیرا موهای شما در هنگام خیس شدن آسیب پذیرتر هستند.

مطمئن شوید که موهای خود را به آرامی با حوله خشک کنید. همچنین می توانید گهگاه از سشوار استفاده کنید، البته به شرطی که ابتدا از محافظ حرارتی روی موهای خود استفاده کنید.

۳. قفل های خود را قبل از خواب جدا کنید
اگر بدون باز کردن قفل های خود به رختخواب می روید، وقت آن است که در این مورد تجدید نظر کنید. تنها چیزی که لازم است چند دقیقه مسواک زدن است تا اطمینان حاصل شود که روغن طبیعی پوست سر شما به تارها و انتهای مو می رسد. توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلاتی مانند ریزش مو و شکستگی از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید. به یاد داشته باشید هنگام مسواک زدن ملایم باشید.

لینک مفید : کاشت مو

۴. یک درمان شبانه را اعمال کنید
بهترین زمان برای درمان پوست سر و مو با ماسک یا سرم قبل از خواب است. یک سرم مغذی را در طول شب به پوست سر خود بمالید تا فولیکول های مو را تحریک کرده و رشد مو را تقویت کند. همچنین می توانید از ماسک مو استفاده کنید، آن را به عنوان یک درمان یک شبه برای ترمیم و آبرسانی موهای خود بگذارید. بسته به نوع موهایتان می توانید این کار را دو بار در ماه انجام دهید.

۵. روغن درمانی را اعمال کنید
درمان موهایتان با روغن قبل از خواب راهی مطمئن برای القای زندگی به موهایتان، رام کردن موخوره و درمان آسیب است. روغن های مو مملو از مواد مغذی مانند ویتامین E و اسیدهای چرب ضروری هستند که می توانند به حفظ رطوبت در طول شب در موهای شما کمک کنند.

قبل از خواب، روغن انتخابی خود را به طور مساوی روی موهای خود بمالید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

۶. از روبالشی ابریشمی استفاده کنید
سرمایه گذاری روی یک روبالشی ابریشمی را در نظر بگیرید تا از موهایتان در برابر آسیب های ناشی از پرت کردن و چرخاندن در خواب محافظت کنید. ابریشم به دلیل سطح صافی که دارد به جلوگیری از موخوره کمک می کند و در عین حال به موهای شما اجازه می دهد رطوبت خود را حفظ کنند. شما همچنین با موهایی که کمتر در هم پیچیده هستند از خواب بیدار می شوید.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

۷. پوست سر خود را ماساژ دهید
ماساژ پوست سر فواید شگفت انگیزی دارد. جریان خون را در فولیکول های مو افزایش می دهد و به آنها اجازه می دهد مواد مغذی بیشتری جذب کنند و در نتیجه رشد آنها را تحریک می کند. به گفته متخصصان، ماساژ استاندارد پوست سر حتی ممکن است به درمان نازک شدن مو کمک کند. [۱]

برای بهترین نتیجه، بهتر است قبل از رفتن به رختخواب موهای خود را با روغن گرم ماساژ دهید. [۲] می توانید این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

۸. از مدل موی سفت خودداری کنید یا به هیچ وجه موهای خود را نبندید
بهتر است موهای خود را در شب باز بگذارید. اگر از یک محصول یک شبه برای موهای خود استفاده می کنید، ابتدا آن را با یک شانه دندانه پهن شانه کنید و آن را به صورت قیطانی شل ببندید. به یاد داشته باشید که از کش های موی فلزی یا لاستیکی استفاده نکنید. در عوض، به سراغ یک اسکرانچی نرم و ابریشمی یا هد بند بروید. از بستن بیش از حد موها خودداری کنید زیرا باعث شکستگی و آسیب مو می شود.

۹. از شامپوی خشک استفاده کنید
موهای شما در هنگام خیس شدن بیشتر آسیب پذیر هستند. شامپو زدن بیش از حد می تواند روغن طبیعی موهای شما را از بین ببرد و در نتیجه موهای شما را خشک و شکننده کند. از شامپوی خشک استفاده کنید و شب ها آن را به ریشه های خود بزنید تا موهایتان تمیز و محافظت شود. شامپو روغن های طبیعی را جذب می کند یا عرق تولید شده از پوست سر را در هنگام خواب جذب می کند.

لینک مفید : نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادن

۱۰. از کلاه مو برای خواب استفاده کنید
استفاده از کلاه ابریشمی می تواند از موهای شما در طول شب محافظت کند، از گره خوردن موها جلوگیری کند و اصطکاک بین تارهای مو و روبالشی را کاهش دهد.

چگونه موهای خود را در شب ببندیم تا از ریزش مو جلوگیری کنیم؟

انتخاب بستن مو در هنگام خواب در افراد مختلف متفاوت است و به نوع موی شما بستگی دارد. در حالی که آنهایی که موهای کوتاه دارند ترجیح می‌دهند موهایشان را پایین بخوابند، کسانی که موهای بلند دارند ترجیح می‌دهند موهایشان را ببندند تا از شکستگی جلوگیری شود.

در اینجا چند روش برای بستن موهای خود برای جلوگیری از آسیب وجود دارد:

قیطان گشاد: اگر موهای بلندی دارید، یک قیطان گشاد برای محکم کردن تمام موهایتان در جای خود ایده آل است. همچنین فشار غیرضروری به خط موی شما وارد نخواهد کرد.

قیطان فرانسوی: این مدل مو برای فشار روی سر و جلوگیری از شکستگی ایده آل است.

برگرفته از : how-to-tie-hair-at-night

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴