کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

کلینیک تهرانی


🟢 لطفا میزان اهمیت کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران | کاشت مو :

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران


کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : ریزش مو یک مسئله ناراحت کننده است که بر بخش بزرگی از جمعیت، از جمله تا ۸۵ درصد از مردان و ۴۰ درصد از زنان، تأثیر می گذارد و بروز آن با افزایش سن برای هر دو جنس افزایش می یابد. اگرچه علل زیادی برای ریزش مو وجود دارد، اما تا حد زیادی شایع‌ترین علت، آلوپسی آندروژنیک (AGA) است، یک الگوی ریزش مو حساس به آندروژن که هم مردان و هم زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در واقع، روش‌های غیرجراحی وجود دارد که ممکن است پیشرفت آلوپسی آندروژنیک را متوقف کند و حتی به رشد موهای جدید کمک کند (مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید، دوتاستراید، درمان با نور لیزر سطح پایین، پلاسمای غنی از پلاکت، آدنوزین، کتوکونازول) .

۳ با این وجود، پیشرفت‌های اخیر در ترمیم مو با جراحی، کاشت مو (HT) را به روشی فزاینده مؤثر، ایمن و قابل اعتماد برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک تبدیل کرده است تا ظاهری جوان‌تر و طبیعی‌تر از موهای خود به دست آورند.[۴]

اناتومی و فیزیولوژی

برای به حداکثر رساندن نتایج کاشت مو، درک آناتومی و فیزیولوژی مو و چرخه مو ضروری است. عناصر کلیدی در ترمیم مو عبارتند از [۵]:

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : فولیکول مو – از یک ساقه مو، دو غلاف اطراف (داخلی و بیرونی) و یک پیاز جوانه زن تشکیل شده است. فولیکول به سه بخش تقسیم می شود: اینفاندیبولوم (از سطح پوست تا مجرای غدد سباسه)، ایستموس (از مجرای سباسه تا درج عضله آرکتور پیلی) و بخش تحتانی (از درج ماهیچه تا پایه ماتریکس). )

پیاز – عمیق ترین بخش فولیکول مو که شامل ماتریکس مو (ایجاد ساقه مو)، پاپیلای پوستی (تنظیم رشد) و ملانوسیت ها (تولید رنگ) است. موهای انتهایی – موهای ضخیم و رنگدانه‌دار در بالای پوست سر، ریش، زیر بغل و نواحی شرمگاهی که همگی به آندروژن حساس هستند. موها در سایر نقاط بدن، از جمله پوست سر جداری و پس سری، مستقل از آندروژن هستند.

موی Vellus – این موهای ریز، کوتاه و بدون رنگدانه (“فوز هلو”) است که در بزرگسالان یافت می شود و بیشتر بدن را می پوشاند. واحد فولیکولی (FU) – گروهی از موها که به طور طبیعی روی پوست سر دیده می‌شوند، متشکل از چندین مو انتهایی (معمولاً ۱ تا ۴)، غده و مجرای چربی و یک عضله بازدارنده پیلی. نوار کلاژنی که FU را احاطه کرده است، پری فولیکولوم نامیده می شود.

لینک مفید : کاشت مو بعد از سه ماه

آناژن – مرحله رشد فعال ۲ تا ۶ ساله فولیکول مو. تقریباً ۹۰ تا ۹۵ درصد از موهای سر در هر زمان معین در آناژن هستند.

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : کاتاژن – این مرحله ۲ تا ۳ هفته ای تکاملی فولیکول مو است که با رگرسیون حاد فولیکولی مشخص می شود. کمتر از ۱ درصد از موهای سر در هر زمان معین در کاتاژن هستند.

تلوژن – مرحله استراحت ۲ تا ۳ ماهه فولیکول مو که با توقف در تمام فعالیت ها مشخص می شود. تقریباً ۵ تا ۱۰ درصد از موهای سر در هر زمان معین در حالت تلوژن هستند.

اگزوژن – مرحله ریزش روزانه فولیکول مو که با از دست دادن ۲۵ تا ۱۰۰ تار موی تلوژن مشخص می شود که با موهای آناژن جدید جایگزین می شود. آلوپسی آندروژنتیک (AGA) – شایع ترین علت ریزش مو که در آن اثرات آندروژنتیک، یعنی تستوسترون و دی هیدروتستوسترون (DHT)، چرخه رشد را مختل می کند (نسبت آناژن به تلوژن کاهش می یابد). ویژگی‌های بارز AGA شامل نازک شدن و کوچک‌سازی متعاقب آن موهای انتهایی به موهای مخملی است.

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : محل اهدا کننده: نواحی غیر آلوپسی (که تحت تأثیر آلوپسی آندروژنیک قرار نمی گیرند) که در آن موهای انتهایی اهداکننده می توانند برای کاشت برداشت شوند.

لینک مفید : کاشت مو بدون جراحی

محل امن اهدا کننده پوست سر در ناحیه میانی پس سری بین برآمدگی های اکسیپیتال فوقانی و تحتانی قرار دارد. به طور کلی، ۶۵ تا ۸۵ FU در هر سانتی متر مربع (سانتی متر) در پوست سر اهداکننده پس سری وجود دارد.[۸] قابل توجه است که موها در قسمت تحتانی ناحیه اهداکننده ظریف‌تر و در حاشیه فوقانی درشت‌ترین هستند.

محل اهداکننده، فاکتور محدود کننده اولیه در کاشت مو، صرف نظر از تکنیک مورد استفاده، را نشان می دهد. به طور کلی، برداشت بیش از ۱۵ تا ۲۰ FU در هر سانتی متر مربع توصیه نادرست است، زیرا ممکن است باعث نازک شدن محل اهدا کننده شود. توجه: در صورت لزوم، پوست سر جداری، ناحیه زیر ذهنی، قفسه سینه و سایر قسمت‌های بدن ممکن است به عنوان محل اهداکننده استفاده شود، اگرچه داده‌های مربوط به اثربخشی محدود است و ویژگی‌های مو می‌تواند بسیار متفاوت از موهای سر باشد.[۹]

قابل اعتماد و متخصص:

شناسایی نامزدهای مناسب برای کاشت مو شامل ارزیابی موارد زیر است:

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : تشخیص: خوشبختانه، تشخیص آلوپسی آندروژنیک نسبتاً ساده است و بر اساس الگوی مشخصه ریزش مو (نوروود برای مردان، لودویگ برای زنان)، کوچک‌سازی و رنگ‌زدایی موها، و عدم التهاب بالینی است. اگر این ویژگی ها وجود نداشته باشند، ارزیابی بیشتر (به عنوان مثال، آزمایشگاهی، هیستوپاتولوژی) ممکن است ضروری باشد.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

سن: جراح HT فقط باید بیماران بالای ۲۵ سال را عمل کند، زیرا الگوی ریزش مو در آینده کمتر قابل پیش بینی است و معمولاً انتظارات در بیماران کمتر از ۲۵ سال غیر واقعی تر است.

کالیبر مو: از نظر ریاضی، موهایی با قطر ساقه بزرگتر به طور تصاعدی سطح بیشتری را پوشش می دهند. بنابراین، بیمارانی که موهایی با کالیبر ضخیم‌تر دارند، می‌توانند انتظار داشته باشند که پوشش بسیار متراکم‌تری (نتایج زیبایی‌شناختی بهتر) در مقایسه با بیماران با موهای نازک (در صورت کنترل تعداد واحدهای فولیکولی پیوند شده) به دست آورند.

تراکم موی اهداکننده: بیمارانی که محل اهدای پوست سر آنها بیش از ۸۰ FU در هر سانتی متر مربع دارد، کاندیدای عالی هستند. کسانی که تراکم موی اهداکننده کمتر از ۴۰ FU در هر سانتی‌متر مربع دارند، کاندیدای ضعیفی برای HT در نظر گرفته می‌شوند و پزشک باید انتظارات بیمار را بر این اساس تعیین کند.

درجه و الگوی طاسی: بیمارانی که امیدوارند طاسی پیشانی خود را اصلاح کنند، می توانند چشمگیرترین نتایج را از نظر ظاهری انتظار داشته باشند و بنابراین کاندیدای عالی هستند.

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : در صورت امکان باید از پیوند زدن فقط راس پوست سر خودداری شود، زیرا این کار نه تنها باعث مصرف پیوندهای اهداکننده بالقوه در آینده می شود، بلکه ممکن است با ادامه پیشرفت ریزش مو، ظاهری “دونات” ایجاد کند. جراح باید تکرار کند که غلیظ کردن پیوندها در قسمت جلوی سر حداکثر تراکم طولانی مدت و حداقل خطر زیبایی را ارائه می دهد.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

رنگ مو: در افرادی که پوست روشن دارند، بیماران با موهای رنگ روشن (یعنی بلوند، قرمز) به افرادی که موهای سیاه دارند ترجیح داده می شوند زیرا تضاد رنگ بین مو و پوست کمتر قابل توجه است. توجه: تکنیک مناسب به کاهش بیشتر مشکلات پیوند بیماران مو تیره کمک می کند.

انتظارات بیمار: بیماران با انتظارات واقع بینانه و سابقه انطباق با داروها/درمان های ریزش مو (مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید، پلاسمای غنی از پلاکت) کاندیدای ایده آل هستند. بیمار همچنین باید نیاز به یک رویکرد محافظه کارانه را هنگام بازسازی خط موی قدامی درک کند تا ظاهری طبیعی و ماندگار داشته باشد. در نهایت، ممکن است چندین جلسه کاشت مو برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز باشد.

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : دو نوع روش کاشت مو غالب است، از جمله تکنیک های پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE). در حال حاضر، FUE به دلیل مزایای بالقوه آن نسبت به FUT، رویکرد رایج‌تری را نشان می‌دهد، که عبارتند از:

  • تعداد بیشتری از پیوندها قابل برداشت هستند
  • مدل موی بیمار عاملی نیست زیرا جای زخم کمتر مشهود است
  • سستی و تراکم محل اهدا کننده یک بازدارنده قابل توجه نیست
  • درد بعد از عمل کمتر است
  • زمان بهبودی بعد از عمل کمتر است
  • جراح می تواند گروه های فولیکولی با اندازه یا موهای خاص را با قطر یا رنگدانه خاص هدف قرار دهد

در صورت نیاز، جراح می‌تواند موهای خارج از محل اهداکننده معمولی (مانند پوست سر جداری، قفسه سینه، پشت، ریش، شرمگاهی) را هدف قرار دهد.

لینک مفید : کاشت مو بدون بانک مو

برعکس، با توجه به مزایای گزارش شده FUT، که شامل موارد زیر است، FUT ممکن است به FUE ارجح باشد:

کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران : عملیات کوتاهتر: اگرچه زمان عمل FUE معمولاً طولانی‌تر از FUT است، پیشرفت‌های اخیر در تکنیک‌های استخراج FUE (مانند ابزارهای مکانیکی خودکار و فناوری روباتیک) ممکن است با ارائه کاهش زمان‌های استخراج در مقایسه با تکنیک‌های سنتی و دستی FUE، این فاصله زمانی عمل را کاهش دهد.
میزان تراش (فولیکول ها) کمتر

با این حال، در مورد اینکه کدام روش کاشت مو برتر است، اختلاف نظر وجود دارد. با این وجود، اکثر جراحان HT موافق هستند که تصمیم گیری در مورد استفاده از FUE یا FUT به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها در بالا برشمرده شده است. به طور خلاصه، FUT و FUE هر دو تکنیک‌های قدرتمندی را برای بهبود ظاهر زیبایی مو نشان می‌دهند، و جراح زیرک کاشت مو باید از تفاوت‌های ظریف هر یک آگاه باشد.


برگرفته از : NBK547740

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 1 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴