کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش sut : کاشت مو که به نام‌های ترمیم مو، کاشت مو و جراحی جایگزینی مو نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک جراحی است که در آن فولیکول‌های موی جدید از ناحیه مقاوم به ریزش مو به ناحیه طاسی یا نازک مو پیوند می‌شوند.

این یک درمان جایگزین دائمی برای ترمیم موهای ناحیه طاسی است. بنابراین، این یک راه حل طبیعی دائمی برای بیمارانی است که از شرایط طاسی یا کاهش خطوط مو رنج می برند.

از کاشت مو می توان برای سایر قسمت های بدن مانند ترمیم مژه ها، ابروها، موهای ریش، موهای سینه، موهای ناحیه تناسلی و برای درمان اسکارهای ناشی از هر حادثه یا جراحی استفاده کرد.

کاشت مو به روش sut : الگوی طاسی مسئول بیشتر ریزش مو است. این به ژنتیک باز می گردد. موارد باقی مانده ناشی از عوامل مختلفی است، از جمله:

 • . رژیم غذایی
 • . فشار
 • . بیماری
 • . عدم تعادل هورمونی
 • . داروها

چه زمانی باید به کاشت مو فکر کرد

 • . اگر موهای نازکی دارید
 • . اگر لکه های طاسی دارید
 • . اگر خط رویش مو دارید
 • . آماده شدن برای روش شما

چگونه برای عمل کاشت مو آماده شوم؟

جراح شما دستورالعمل های کامل قبل از عمل را ارائه می دهد، به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد، تاریخچه پزشکی دقیقی را می گیرد و یک معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی شما برای جراحی انجام می دهد.

کاشت مو به روش sut : قبل از انجام عمل، جراح از شما می خواهد که:

 • . حداقل شش هفته قبل از انجام عمل جراحی برای بهبود بهتر، سیگار را ترک کنید.
 • . از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی خاص و برخی داروهای گیاهی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند خودداری کنید.
 • . ممکن است از شما خواسته شود که دوش بگیرید و موهای خود را با صابون معمولی یا ضد باکتری بشویید.
 • . صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، هیدراتاسیون قبل و بعد از جراحی برای بهبودی ایمن بسیار مهم است.

کاشت مو به روش sut : جراحی کاشت مو معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. حتماً ترتیبی بدهید که کسی بعد از عمل شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

در روز عمل کاشت مو چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

کاشت مو معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود و در یک مرکز معتبر انجام می شود. این ممکن است یک بیمارستان، کلینیک یا مجموعه جراحی مبتنی بر مطب باشد.

لینک مفید : نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادن

مراحل کاشت مو شش تا هشت ساعت طول می کشد. جراح شما بر اساس جزئیات برنامه جراحی شما تخمینی از مدت زمان انجام عمل جراحی به شما می دهد. دستورالعمل هایی در مورد نحوه آماده سازی و آنچه انتظار دارید دریافت خواهید کرد.

کاشت مو به روش sut : این چیزی است که می توانید پیش بینی کنید:

 • . ناحیه اهداکننده بریده می شود تا جراح بتواند به گرافت های مو دسترسی پیدا کند و آنها را بردارد.
 • . برای جلوگیری از عفونت، کل سر شامپو زده و تمیز می شود.
 • . بیهوشی خوراکی یا IV ممکن است برای کمک به آرامش شما در طول جراحی تجویز شود.
 • . یک بی حس کننده موضعی به پوست سر تزریق می شود.
 • . روشی که شما در مورد آن تصمیم گرفته اید تعیین می کند که جراح از چه تکنیک هایی برای برداشتن فولیکول های مو و پیوند آنها به پوست استفاده کند.
 • . معمولاً جراح برای دستیابی به حداکثر ماندگاری، گرافت ها را فاصله می دهد.
 • . پس از آن، پوست سر تمیز می شود و با گاز پوشانده می شود.
 • . برای کمک به بهبودی ممکن است مجبور شوید از بانداژ فشاری استفاده کنید.

کاشت مو به روش sut : احتمالاً اجازه خواهید داشت پس از یک دوره نظارت کوتاه به خانه بروید، مگر اینکه شما و جراح پلاستیکتان برنامه های دیگری برای بهبودی فوری پس از عمل خود داشته باشید.

تصمیم گرفتم در ایران کاشت مو انجام دهم، چه کار کنم؟

اگر مایل به انجام عمل کاشت مو در ایران هستید، بیایید قدم به قدم این روش را توضیح دهیم.

اول از همه، شما تحت یک فرآیند تحقیقاتی قرار خواهید گرفت. برای این منظور، اغلب از شما انتظار می رود که از طریق کانال های آنلاین با یک مرکز تماس بگیرید.

کاشت مو به روش sut : در این زمینه می توانید یک جستجوی اینترنتی انجام دهید. و سپس بخش مربوطه با شما تماس خواهد گرفت. معمولاً برای کاشت مو یک ارزیابی اولیه درخواست می شود. بیماران تمایل دارند عکس های خود را از طریق واتس اپ برای پزشک ارسال کنند و به این ترتیب پزشک بر اساس این عکس ها نظر کلی خواهد داشت.

لینک مفید : کاشت مو به روش sut برای خانمها

کلینیک های ایران در هنگام مشاوره آنلاین برای کاشت مو حداقل ۳ عکس از بیماران درخواست می کنند. این عکس ها شامل تصاویر واضحی از قسمت جلو، قسمت کمی بالای محل طاسی و پشت سر است. این سه عکس نشان می دهد که چه تعداد گرافت در محل پیوند مورد نیاز است و آیا فولیکول مویی که بتواند این نیاز را برآورده کند موجود است یا خیر.

اگرچه عکس های واضح درخواست می شود، اما برنامه ریزی عمل بدون معاینه فیزیکی واقعی امکان پذیر نخواهد بود.

پس از این ارزیابی اولیه، کلینیک ها ممکن است برای شما یک فرم و یک سند پیش ارزیابی ارسال کنند که در آن این ارزیابی ذکر شده باشد.

کاندیدای ایده آل برای عمل کاشت مو چه کسانی هستند؟

. مردانی که بیش از پنج سال است که موهای خود را به دلیل الگوی طاسی مردانه از دست داده اند یا به کلاس ۳ نوروود رسیده اند که اولین مرحله ریزش موی مردانه یا بالاتر است.

خطرات و عوارض کاشت مو چیست؟

مانند هر عمل جراحی، کاشت مو با خطرات خاصی همراه است. اما با داشتن متخصص مناسب در کنار شما، می توان آنها را در پایین ترین سطح ممکن نگه داشت.

کاشت مو به روش sut : علاوه بر این، وقوع عوارض جانبی پس از کاشت مو در مقایسه با سایر روش های جراحی نسبتاً کم در نظر گرفته می شود. در اینجا یک مرور کلی از خطرات احتمالی مرتبط با کاشت مو آورده شده است.

لینک مفید : هزینه کاشت موی ترکیبی

 • . نتایج ضعیف

ممکن است این اتفاق بیفتد که نتیجه انتظارات شما را برآورده نکند. یا تراکم مو خیلی کم است یا موها در جهت غیر طبیعی رشد می کنند و تصویری غیر زیبایی ایجاد می کنند.

کاشت مو به روش sut : عدم تطابق با جهت رشد طبیعی مو نیز ممکن است منجر به ظاهر نامناسب شود. با این حال، با داشتن یک متخصص آموزش دیده که سال ها کاشت مو را انجام می دهد، نباید از این خطر بترسید.

 • . درد در حین یا بعد از کاشت مو

تزریق بی حسی ممکن است کمی ناراحت کننده باشد زیرا باید در چندین نقطه از پوست سر انجام شود. استفاده از سوزن و سرنگ ممکن است برخی از بیماران را بترساند.

علاوه بر این، روش مدرن FUE که در حال حاضر تقریباً به طور انحصاری در کاشت مو استفاده می شود، کم تهاجمی است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین بیمار در حین انجام عمل دردی احساس نخواهد کرد.

لینک مفید : کاشت مو به روش sut در کرج

 • . التهاب و تورم

البته ممکن است زخم ها بعد از جراحی متورم و قرمز شوند. این خطرات کاشت مو حداقل برای مدت کوتاهی پس از انجام جراحی رخ می دهد.

کاشت مو به روش sut : این به خصوص در مورد روش FUT که در آن پزشک باید کل نوار پوست را از سر جدا کند، صادق است. التهاب می تواند برای بیمار آزاردهنده باشد، با این حال، یک پیامد طبیعی هر مداخله جراحی است.

منافذ ریز که در طول کاشت مو FUE ایجاد می شود، معمولاً بدون عارضه بهبود می یابند. همچنین اگر بیمار مقداری کرم ضد عفونی کننده و تسکین دهنده استفاده کند، التهاب و تورم در عرض ۲-۱ روز برطرف می شود. همچنین می‌توانید با خوابیدن روی بالش بلند و با سر بالا، تورم را کاهش دهید.

 • . خارش

خارش بعد از جراحی بسیار شایع است، به این معنی که زخم ها در حال بهبود هستند. با این حال، باید از خاراندن نواحی خارش دار خودداری کنید، زیرا می تواند باعث جابجایی پیوندهای تازه کاشته شده و همچنین افزایش خطر عفونت شود.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

 • . خون ریزی

گاهاً ممکن است در عرض ۲ هفته پس از عمل خونریزی رخ دهد. برای جلوگیری یا به حداقل رساندن آن، بیمار هرگز نباید پوست سر را بخراشد یا دلمه ها را بچیند. از فعالیت های بدنی شدید، نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و مصرف آسپرین نیز در حداقل ۷ تا ۱۰ روز خودداری کنید.

کاشت مو به روش sut : اگر خونریزی رخ داد، یک پارچه گاز تمیز روی نواحی خونریزی قرار دهید و به آرامی با انگشتان خود فشار وارد کنید.

 • . عفونت

در روش FUE، به دلیل ماهیت کمتر مزاحم عمل، خطر عفونت بسیار کم است. پزشک به احتمال زیاد برای پیشگیری از هرگونه عفونت، کرم ضد باکتری برای بیمار تجویز می کند. با این حال، رعایت استانداردهای بهداشتی در اینجا اهمیت ویژه ای دارد، به همین دلیل است که لازم است از قبل اعتبار کلینیک بررسی شود.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

 • . جای زخم

در صورتی که بیمار از روش سنتی FUT یا نواری استفاده کرده باشد، جای زخم ممکن است کاملاً قابل مشاهده باشد. با استفاده از روش FUE بدون بخیه، نیازی نیست انتظار زخم های ظاهری را داشته باشید.

کاشت مو به روش sut : با این حال، دیده شدن اسکارها به میزان بهبودی زخم ها، شل یا سفت بودن پوست سر و میزان متراکم بودن پیوندها توسط جراح بستگی دارد.

 • . پیوندها می ریزند

برخی از بیماران چیزی را تجربه می کنند که به عنوان “ریزش شوک” شناخته می شود، که باعث می شود همه موهای کاشته شده به یکباره ریزش کنند. با این حال، بعید است که این ریزش مو دائمی باشد و به طور معمول موهای جدید به جای آن رشد کنند.

کاشت مو به روش sut : این خطر را می توان با معاینه جامع قبل از عمل بیمار کاهش داد. با ارزیابی کیفیت پوست سر و مو می توان پیش بینی کرد که پیوندها چقدر خوب خواهند شد.

عوامل موثر بر کاشت مو موفق در ایران

تجربه معمولاً اولین عاملی است که به ذهن افراد هنگام در نظر گرفتن همه عوامل مؤثر بر نتیجه نهایی کاشت مو می رسد. همه عوامل موثر بر موفقیت به شرح زیر است:

 • . تجربه
 • . دسترسی گسترده به خدمات بهداشتی
 • . تجهیزات فنی

لینک مفید : هزینه کاشت مو ترکیبی

حقایقی در مورد کاشت مو

۱) موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی عمل می کنند و بین دو تا چهار هفته از کاشت می ریزند. پس از آن ریشه ها به طور طبیعی شروع به جوانه زدن مو می کنند و این کار را برای تمام عمر ادامه می دهند.

۲) استفاده از بی حسی موضعی آن را بدون درد می کند و بیمار می تواند همان روز به خانه برود.

۳) کاشت مو با ترمیم موی غیرجراحی که در آن یک پایه از پیش انتخاب شده با مهارت روی پوست سر ثابت می شود، متفاوت است.

۴) کاشت مو به روش sut : کاشت مو به این معنا نیست که شما موهای مجللی خواهید داشت زیرا نتیجه از فردی به فرد دیگر متفاوت است و همچنین با کیفیت موی طبیعی فرد ارتباط دارد.

۵) هر مورد طاسی راه حلی در کاشت مو ندارد. کاملاً بستگی به مورد به مورد دارد.


برگرفته از : hair-transplant-in-iran

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 4 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴