کاشت مو به روش sut در تهران

کاشت مو به روش sut در تهران : امروزه کاشت موی طبیعی یک جراحی بدون خطر و رایج در دنیا شناخته شده است. افزایش ریزش مو به دلایل مختلف و جستجوی راه حل های ریزش مو برای داشتن موهای پرپشت باعث شده است که بازار کاشت موی طبیعی بهترین راه حل برای ریزش مو باشد. تصمیم برای انجام جراحی کاشت مو یک تصمیم مهم است.

زیرا کاشت مو روش بسیار حساسی است و اگر به درستی و با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام نشود، می تواند دوباره باعث ریزش مو شود و بر روحیه و اعتماد به نفس آن فرد تاثیر بدی بگذارد. بنابراین قبل از کاشت مو باید اطلاعات کافی در مورد روش های مختلف کاشت مو داشته باشید.

ریزش شدید مو باعث می شود افراد برای یافتن راه حلی برای جلوگیری از ریزش مو و پرپشت شدن موها و همچنین یافتن راه حلی برای رشد مجدد موهای خود به کلینیک های پوست مراجعه کنند و اخیراً کاشت موی طبیعی را به بهترین شکل تبدیل کرده است.

کاشت مو به روش sut در تهران : روشی برای رشد مجدد مو در حال حاضر تنها راه ترمیم و درمان ریزش مو به دلایل مختلف مانند بیماری های ارثی، تصادفات، مصرف برخی داروها و یا حتی کمبود آهن، فسفر، کلسیم و روی، استفاده از جراحی کاشت موی طبیعی است. در قسمت های مختلف بدن مانند سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه ها و همچنین نواحی اسکار.

با توجه به دلایل ذکر شده، در موارد معدودی که ریزش مو خفیف است، می توان با مشورت و کمک پزشک متخصص و با اتخاذ رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص، مجدداً رشد کرد.

کاشت مو به روش sut در تهران : رشد مجدد مو تنها در صورتی امکان پذیر است که علت آن کمبود برخی عناصر در بدن باشد. وقتی فردی به دلیل تصادف یا ژنتیک دچار طاسی یا ریزش موی شدید می شود، راهی جز کاشت مو برای رویش مجدد مو وجود ندارد.

روش کاشت مو FIT

در این روش جراحی انجام نمی شود و کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود. خوشبختانه در روش FIT حذف موهای زائد نیز به صورت پراکنده انجام می شود، بنابراین نیازی به بخیه نیست.

کاشت مو به روش sut در تهران : روش کاشت مو FIT به این صورت است که واحدهای فولیکولی که شامل ۱ تا ۴ تار مو هستند توسط پانچ (ابزاری ظریف) از پشت سر برداشته شده و سپس در سمت گیرنده کاشته می‌شوند.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش sut چقدر است ؟

روش FIT جای زخم خطی در پشت سر ایجاد نمی کند و در محل برداشتن فولیکول یک لکه سفید باقی می ماند که قابل رویت نیست بنابراین مناسب ترین روش برای افرادی است که موهای خود را بسیار کوتاه نگه می دارند.

روش کاشت مو FUT

کاشت موی طبیعی به روش FUT بسیار شبیه به روش FIT است. در روش FUT پزشک و متخصص کاشت مو از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته برای کاشت موی طبیعی استفاده می کنند.

کاشت مو به روش sut در تهران : زمان تخمین زده شده برای کاشت مو به روش FUT 5 ساعت است که در این مدت بیمار بیدار است و تمام مراحل کار را مشاهده می کند و یا حتی می تواند در مورد تراکم کاشت مو نظر دهد.

لینک مفید : هزینه کاشت موی سر به روش sut

یکی از مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT این است که کل موهای سر را کوتاه نمی کند، فقط یک نوار نازک به عرض یک تا دو سانتی متر و طول ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر می زند و ناحیه ای که پوست سر برداشته شده است را با بخیه می بندند.

کاشت مو به روش sut در تهران : سپس جراح نوار پوست سر را با چاقوی جراحی به قطعات کوچکتر تقسیم می کند که به آن گرافت می گویند. این گرافت ها که حاوی ۱ تا ۴ فولیکول هستند با ایجاد سوراخ وارد پوست سر می شوند.

روش کاشت مو SUT

روش SUT یکی از بهترین روش های کاشت موی طبیعی بدون جراحی و بیهوشی است. در این روش هیچ برش و زخمی باقی نمی ماند و هیچ عارضه ای برای بیمار ندارد.

کاشت مو به روش sut در تهران : یکی دیگر از مزایای روش SUT استفاده از تجهیزات و دستگاه های اتوماتیک است که از طریق آنها تا ۳ برابر بیشتر از روش های دیگر کاشت مو انجام می شود. به گونه ای که پزشک و متخصص کاشت مو می توانند تنها در یک جلسه مقدار مورد نیاز ۱۴۰۰۰ گرافت را روی پوست سر پیوند بزنند. کاشت مو به روش SUT، مو با تراکم بالا کاشته می شود.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

این روش به گونه ای است که دیگران قادر به تشخیص موهای کاشته شده نیستند. علاوه بر این، درمان در این روش نیاز به جلسات مکرر ندارد و در مدت زمان کوتاهی کاشته می شود.

روش کاشت مو ترکیبی

تفاوت روش های کاشت مو در نحوه برداشتن مو از ناحیه اهداکننده است. اصولا از روش ترکیبی کاشت مو برای افرادی استفاده می شود که طاسی آنها بسیار زیاد است. یعنی اگر میزان ریزش موی شما زیاد باشد و نتوان با یک جلسه ناحیه مورد نظر برای کاشت مو را پوشش داد، اصولا از این روش برای کاشت مو استفاده می کنند.

کاشت مو به روش sut در تهران : در این روش از ترکیب روش های FUT و FIT برای پوشاندن ناحیه طاسی استفاده می شود. اولین مزیت این روش تعداد بسیار بالای گرافت در هر جلسه است. در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو (حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تار مو) را در یک جلسه برداشت و در ناحیه طاس کاشت.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue

چون در این روش از هر دو روش FUT و FIT استفاده می شود، تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالاست. در افرادی که امکان کاشت مو به روش FUT را ندارند و یا تمایلی به جراحی و برداشتن نوار ندارند، کاشت موی ترکیبی انجام نمی شود.

کاندیدای مناسب برای کاشت مو چه کسی است؟

افراد در صورت داشتن شرایط کافی برای استفاده از روش های مختلف کاشت مو می توانند نتایج نهایی کاشت مو را مشاهده کنند. یکی از مهم ترین شرایط برای کاشت مو، داشتن موی اهداکننده کافی است، زیرا در تمام مراحل کاشت مو، متخصصان باید فولیکول های سالم را از محل های اهداکننده به ناحیه طاس یا نازک شده سر منتقل کنند.

کاشت مو به روش sut در تهران : برای انجام روش کاشت مو، بیمار باید ریزش موی ارثی داشته باشد، زیرا در حال حاضر روش‌های مناسب‌تر و کم‌هزینه‌تری برای درمان انواع دیگر ریزش مو وجود دارد.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی

البته متاسفانه برخی از ریزش های مو را نمی توان با استفاده از روش های درمانی مختلف و حتی روش کاشت مو درمان کرد که شایع ترین آن ریزش موی آلوپسی است.

کاشت مو به روش sut در تهران : افراد زیر نیز کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند:

  • مردانی که دارای الگوی طاسی مردانه هستند.
  • زنان با موهای نازک.
  • همه کسانی که حجم زیادی از موهای خود را بر اثر سوختگی یا آسیب های جسمی به سر از دست داده اند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کاشت مو نیستند؟

کاشت موی طبیعی برای افراد زیر گزینه مناسبی نیست:

  • زنان حامله.
  • افرادی که موهای زیادی برای اهدا ندارند و نمی توانند از موهای بدن خود برای پوست سر استفاده کنند.
  • افرادی که به دلیل جراحی یا صدمات جسمی روی سر خود اسکارهای کلوئیدی دارند (اسکار بزرگ یا برجسته است).
  • افرادی که ریزش موی آنها به دلیل داروهای شیمی درمانی است.

کاشت مو به روش sut در تهران : شما نباید بیماری پوستی یا آلوپسی داشته باشید، مردان مبتلا به آلوپسی منتشر نباید کاشت مو انجام دهند. این افراد موی اهدایی مناسبی ندارند بنابراین متقاضی مناسبی برای کاشت مو نیستند و فقط وقت و هزینه خود را تلف می کنند.

مزایای روش FIT

روش کاشت مو FIT نیازی به بخیه و برش ندارد. هیچ جای زخم خطی روی سر بیمار باقی نمی ماند و نقاط استخراج فولیکول ها پس از مدتی از بین می روند. مدت زمان کاشت مو با روش FIT تقریبا کوتاه است و باعث خستگی نمی شود.

کاشت مو به روش sut در تهران : با این روش هیچ قسمتی از پوست سر شما دچار طاسی یا ریزش مو نمی شود.

لینک مفید : هزینه کاشت موی ترکیبی

دوره بعد از درمان در این روش بسیار کوتاه است و پس از دو یا سه روز می توانند به زندگی روزمره و عادی خود بازگردند.

توجه داشته باشید که نتایج کاشت مو در این روش دائمی بوده و تحت تاثیر عوامل مختلف محیطی قرار نخواهد گرفت.

در روش FIT خط رویش مو طبیعی بوده و نتایج رضایت بخشی برای بیمار دارد. بیمار پس از کاشت مو با این روش می تواند موهای خود را بلندتر کند.


برگرفته از : ۱۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴