کاشت مو به روش sut در کرج

کاشت مو به روش sut در کرج : پانچ گرافت روشی است که در آن از پانچ ۴ میلی‌متری برای برداشتن استوانه‌ای از پوست مودار، یعنی پیوند پانچ حاوی ۱۲ تا ۳۰ تار مو، از ناحیه اهداکننده استفاده می‌شود، که سپس در یک استوانه کوچک‌تر پانچ شده قرار می‌گیرد.

در ناحیه گیرنده پوست طاس برداشته شده از ناحیه گیرنده، دور انداخته شد و سوراخ‌های ناحیه اهداکننده به خودی خود باقی ماندند. این روش کاشت مو بود که به مدت ۲۵ سال مورد استفاده قرار گرفت. این امر باعث رشد مو در نواحی سابقاً طاس می‌شود، اما فشرده‌سازی گرافت‌ها پس از بهبودی پوست، اغلب منجر به ظاهری «پلاگی» می‌شود که پس از دو یا سه جلسه دیگر در همان ناحیه بهتر می‌شود.

اما خط مو هنوز ناگهانی به نظر می رسید. حتی پس از ۴ جلسه، خط رویش مو همچنان می‌تواند «پیچیده» به نظر برسد، به خصوص با موهای زبر یا تیره. جای زخم “شاتگان” در ناحیه اهداکننده نیز مشکل ساز بود و موهای اهداکننده به سرعت از بین می رفت.

کاشت مو به روش sut در کرج : برخی از جراحان در پیوند پانچ بسیار ماهر شدند، اما با توسعه روش‌های جدیدتر و بهتر، پیوند پانچ در نهایت کنار گذاشته شد.

مینی پیوند / میکروگرافت

مینی گرافت ها معمولاً پس از برداشتن یک یا چند نوار پوست از ناحیه اهداکننده تهیه می شوند. سوراخ در ناحیه اهدا کننده یا بخیه زده می شود یا بسته می شود و برش بهبود می یابد تا یک اسکار باریک تشکیل شود.

کاشت مو به روش sut در کرج : مینی گرافت ها در شکاف هایی در ناحیه گیرنده قرار می گیرند که با چاقوی جراحی، سوزن یا وسیله ای مشابه ساخته شده اند. مینی گرافت ها به گونه ای بریده می شوند که در محل های گیرنده قرار گیرند، اما به طور متوسط، مینی گرافت ها شامل ۳ تا ۸ تار مو هستند.

گرافت‌های میکرو معمولاً شامل یک تا چهار تار مو هستند و یا عمداً تهیه می‌شوند یا به‌عنوان محصول جانبی زمانی که گرافت‌های کوچک به اندازه کوتاه می‌شوند، تهیه می‌شوند. اکثر جراحانی که مینی گرافت و/یا میکروگرافت را انجام می دهند، گرافت ها را با بزرگنمایی ساده یا با چشم غیرمسلح آماده می کنند اما از میکروسکوپ استفاده نمی کنند.

برای جلوگیری از غلبه بر گردش خون، شکاف ها باید از هم فاصله داشته باشند. دو تا چهار جلسه مینی پیوند برای تکمیل یک ناحیه مورد نیاز است. در حالی که موهای کاشته شده با مینی گرافت تقریباً به اندازه پیوند پانچ به نظر نمی رسد، اما همچنان مانند کاشت مو واحد فولیکولی، به خصوص پس از مراحل ابتدایی، بازرسی دقیقی ندارند.

کاشت مو به روش sut در کرج : اکثر جراحان کاشت مو هنوز از میکروگرافت در خط مو و مینی گرافت در پشت آنها استفاده می کنند. این روش نسبت به کاشت موی واحد فولیکولی کم‌تر و زمان‌برتر است.

لینک مفید : بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

تقریباً همه موافقند که نتایج کاشت موی واحد فولیکولی طبیعی‌تر است، اما طرفداران پیوند مینی/میکرو می‌گویند که نتایج آن‌ها به اندازه کافی خوب است. در مرکز کاشت مو سیگر، ما احساس نمی‌کنیم که کیفیت باید قربانی شود تا این روش برای جراح کمتر نیاز داشته باشد.

کاهش پوست سر

کاهش پوست سر روشی است که در آن ناحیه ای از پوست طاس معمولاً از بالا و پشت سر برداشته می شود (بریده و برداشته می شود). سپس شکاف حاصل بسته می شود. به ندرت به عنوان یک درمان انفرادی برای کاهش طاسی استفاده می شود، اما توسط برخی جراحان به عنوان کمکی برای کاشت مو استفاده می شود، زیرا کاهش پوست سر همچنین اندازه ناحیه نیاز به پیوند را کاهش می دهد.

کاشت مو به روش sut در کرج : با این حال، این روزها، کاهش پوست سر تقریباً به دفعات قبلی انجام نمی شود. چهار دلیل اصلی وجود دارد. چندین روش دردناک مورد نیاز است. پدیده ای که به نام “بازگشت کششی” شناخته می شود منجر به از دست دادن اثر اضافه کاری می شود.

لینک مفید : هزینه کاشت مو ترکیبی

با پیشرفت طاسی، تاجی که قبلاً طاس بود، دوباره تبدیل به یک تاج طاس می‌شود، اما یک اسکار غیرطبیعی نیز وجود خواهد داشت. در نهایت، کشیدگی پوست منجر به پخش شدن از موهای اهداکننده می‌شود، به این معنی که موهای اهداکننده کمتری می‌توانند در یک زمان یا احتمالاً برای همیشه به مهم‌ترین ناحیه جلویی از نظر زیبایی منتقل شوند.

به همین دلیل، از جمله دلایل دیگر، اکثر مراکز جراحی ترمیم مو در جهان، که قبلاً مرتباً موهای سر را کاهش می‌دادند، اکنون به ندرت انجام می‌دهند. با این حال، هنوز تعداد انگشت شماری از جراحان ترمیم مو در جهان وجود دارند که به طور معمول انواع مختلفی از کاهش پوست سر را انجام می دهند.

کاشت مو به روش sut در کرج : پس از جراحی فلپ در جای دیگر پس از پیوند واحد فولیکولی اضافی در مرکز کاشت مو سیگر جابجایی یک تکه موی دارای پوست از کنار سر به بالای پیشانی گاهی در ایالات متحده، آمریکای جنوبی و جاهای دیگر انجام می شود.

این یک جراحی بزرگ محسوب می شود و درد و عوارض بیشتری با آن همراه است. برخی از عوارض می توانند به طور دائمی شکل را از بین ببرند. به عقیده دکتر مک کنزی، نتایج جراحی فلپ به ندرت، یا هرگز، به اندازه یک کاشت موی خوب طبیعی به نظر می رسد و نشان دهنده استفاده ناکارآمد از ناحیه اهداکننده محدود است. با این حال، فلپ ها این مزیت را دارند که موها را فوری می پوشانند.

لینک مفید : هزینه ی کاشت مو به روش sut

لیفت پوست سر و انبساط و اکستنشن بافت این جراحی که به عنوان یک جراحی بزرگ گسترده در نظر گرفته می شود، در درجه اول توسط تعدادی جراح بسیار آموزش دیده در سراسر جهان انجام می شود. این عمل‌ها مجدداً بزرگ‌تر و تهاجمی‌تر هستند و با عوارض و درد بیشتری نسبت به سایر انواع جراحی پوست سر همراه هستند.

کاشت مو به روش sut در کرج : در زمان ساخت این وب سایت، دکتر مک کنزی آنها را توصیه نمی کند.

کاشت مو با لیزر

در سپتامبر ۱۹۹۵، مرکز کاشت مو سیگر گرانترین لیزر پالس اولترا منسجم را به دست آورد. این مطابق با تعهد مداوم دکتر سیگر برای ارائه جدیدترین و بهترین تکنیک های مورد استفاده در کاشت مو به بیمارانش بود تا بتواند طیف کاملی از تمام روش های موثر جراحی جایگزینی مو را ارائه دهد.

کاشت مو به روش sut در کرج : در آن زمان کاشت مو با لیزر به عنوان “راه آینده” در کاشت مو مطرح می شد و برخی از کارشناسان ادعا می کردند که لیزر ظاهر طبیعی تری ایجاد می کند.

لینک مفید : کاشت مو ترکیبی

دکتر سیگر در استفاده از لیزر در کاشت مو پیشگام بود و در ابتدا مشتاق بود. با این حال، پس از یک سال استفاده از لیزر، او متوجه شد که نتایج او و نتایج کاشت مو به کمک لیزر سایر متخصصان با تجربه لیزری بیشتر طبیعی‌تر از تکنیک‌های پیشرفته‌اش با استفاده از “فولاد سرد” معمولی به نظر نمی‌رسند.

کاشت مو به روش sut در کرج : این کلینیک استفاده از لیزر را به دلیل محدودیت‌هایی که دکتر سیگر توصیف کرده و دیگران گزارش کرده‌اند، متوقف کرد. روش لیزر با ریزش دائمی ظاهری مو، پوسته پوسته شدن طولانی مدت و ناتوانی در قرار دادن گرافت ها به همان نزدیکی به هم مانند تکنیک های “فولاد سرد” عملکرد ضعیف تری داشت.

برگرفته از : hair-transplants

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴