کاشت مو بدون تراشیدن سر

کلینیک تهرانی


🟢 لطفا میزان اهمیت کاشت مو بدون تراشیدن سر را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو بدون تراشیدن سر را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

کاشت مو بدون تراشیدن سر | کاشت مو :

کاشت مو بدون تراشیدن سر


کاشت مو بدون تراشیدن سر : در طول کاشت مو، جراح فولیکول‌ها را از ناحیه متراکم مو، مانند پشت سر که به آن ناحیه اهداکننده می‌گویند، برمی‌دارد. سپس فولیکول‌ها را در شکاف‌های کوچکی در ناحیه آسیب‌دیده پوست سر کاشتند.

دو نوع اصلی کاشت مو وجود دارد

جراحی نوار واحد فولیکولی (FUSS). جراح نواری از پوست را از ناحیه اهدا کننده برداشته و برش را با بخیه می بندد. سپس از یک میکروسکوپ برای جدا کردن پوست اهداکننده به واحدهای فولیکولی ریز که حاوی یک یا چند فولیکول مو هستند استفاده می‌کنند و این واحدها را در ناحیه مورد نظر قرار می‌دهند.

کاشت مو بدون تراشیدن سر : استخراج واحد فولیکولی (FUE). جراح از یک ابزار پانچ کوچک برای برداشتن فولیکول‌ها از ناحیه اهداکننده استفاده می‌کند. اگرچه این روش همچنان منجر به ایجاد مقداری اسکار می شود، اما ممکن است کمتر قابل توجه باشد و فرد معمولاً نیازی به بخیه ندارد.

هر دو روش موثر هستند، اما می توانند در برخی موارد به نتایج متفاوتی دست یابند. نویسندگان مقاله ای در سال ۲۰۱۹ بیان می کنند که FUE به مهارت بیشتری نیاز دارد و بیشتر از FUSS طول می کشد، اما آنها خاطرنشان می کنند که اگر جراح تجربه زیادی در این تکنیک داشته باشد، FUE می تواند نتایج عالی ایجاد کند.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

در بیشتر موارد، جراحان از پهلو یا پشت سر به عنوان ناحیه اهداکننده استفاده می کنند. با این حال، گرفتن پوست از چانه، پشت یا قفسه سینه نیز می تواند موثر باشد. استفاده از موهای بدن ممکن است برای افرادی که موهای ضخیم در پشت یا کناره های سر خود ندارند مفید باشد.

کاشت مو بدون تراشیدن سر : برخی از تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد که استفاده از موهای بدن یا ریش نسبت به استفاده از موهای سر زمان بیشتری دارد و به مهارت بیشتری نیاز دارد. با این حال، یک منبع مورد اعتماد دیگر گزارش می دهد که بدن و ریش می توانند «منبع عالی» موهای اهداکننده برای کاشت مو باشند.

هر عمل بسته به تعداد فولیکول هایی که جراح کاشته می کند، چندین ساعت طول می کشد و هر دو شامل بی حسی موضعی هستند. معمولاً فرد می تواند در روز درمان به خانه برود.

نرخ های موفقیت

کاشت مو روش های موثری برای بازگرداندن رشد مو به دنبال بسیاری از دلایل ریزش مو است. میزان موفقیت جراحی کاشت مو به عوامل زیادی از جمله مهارت و تجربه جراح و ضخامت موهای اهداکننده بستگی دارد.

با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، کاشت مو می تواند تغییر کمی در پری مو ایجاد کند. برای تغییرات چشمگیر، افراد ممکن است بخواهند از روش های جراحی فلپ پوست، گسترش بافت یا تکنیک های کاهش پوست سر استفاده کنند.

کاشت مو بدون تراشیدن سر : هیچ مطالعه بزرگی وجود ندارد که میزان موفقیت کاشت مو را مشخص کند. با این حال، چندین مطالعه و مقاله کوچکتر اطلاعاتی در مورد اثربخشی این روش ها ارائه می دهند.

لینک مفید : کاشت مو شیراز

یک مطالعه منبع مطمئن نشان داد که اکثر افرادی که با استفاده از موهای بدن یا ریش ترکیب شده با موهای سر تحت FUE قرار گرفتند، در میانگین پیگیری ۲.۹ سال از نتایج راضی بودند. در بین ۷۹ شرکت کننده، میانگین نمره کلی رضایت ۸.۳ از ۱۰ بود.

یافته های یک منبع مورد اعتماد دیگر مطالعه نشان می دهد که استفاده از درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) با FUE موفقیت کاشت موی FUE را افزایش می دهد. همه شرکت کنندگان در گروه PRP پس از ۶ ماه بیش از ۷۵ درصد رشد مجدد مو داشتند. آنها نسبت به گروه غیر PRP بهبود سریعتری در تراکم مو و بازیابی پوست داشتند.

آیا کاشت مو ماندگاری دارد؟

در بیشتر موارد، فرد پس از کاشت مو موفق، موهای پرپشت تری خواهد داشت. با این حال، ممکن است پس از انجام عمل، نازک شدن و ریزش مو را تجربه کنند، که می تواند ظاهری غیر طبیعی یا لکه دار به مو بدهد. برای نتایج طولانی تر، افراد ممکن است به پیوندهای بعدی نیاز داشته باشند.

کاشت مو بدون تراشیدن سر : با توجه به ASPS، این احتمال وجود دارد که برخی از فولیکول‌های موی پیوند شده «نگیرند». این فولیکول ها می میرند و هیچ موی جدیدی به جای آنها رشد نمی کند.

ASPS همچنین به مردم هشدار می دهد که انتظار داشته باشند که ممکن است به یک روش “تاچ آپ” نیاز داشته باشند. این روش می تواند با پر کردن مناطقی که به اندازه کافی ضخیم نیستند یا ترکیب فولیکول ها برای طبیعی ترین ظاهر کمک کند.

برای بهترین نتایج، فرد باید دستورالعمل‌های جراح خود را دنبال کند. انجام این کار شانس آنها را برای کاشت مو موفق افزایش می دهد. ممکن است لازم باشد فرد برای چند هفته از فعالیت شدید و ورزش اجتناب کند. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از شستن موهای خود چند روز صبر کنند.

اثرات جانبی
کاشت مو بدون تراشیدن سر : ASPS می گوید که کاشت مو به طور کلی زمانی ایمن است که یک جراح واجد شرایط و با تجربه آنها را انجام دهد. با این حال، حتی با کاشت مو موفق، برخی از عوارض جانبی ممکن است رخ دهد.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

عفونت یا خونریزی
کاشت مو شامل ایجاد برش یا برش در پوست است. یک جراح برای برداشتن فولیکول های اهداکننده برشی ایجاد می کند و برش های ریزی روی پوست سر ایجاد می کند تا فولیکول ها را در آن قرار دهند. با هر برشی، خطر عفونت یا خونریزی بیش از حد وجود دارد.

جای زخم
همچنین خطر ایجاد اسکار هم در ناحیه اهداکننده و هم در ناحیه پیوند وجود دارد. قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل، فرد باید با جراح خود در مورد این خطرات صحبت کند.

روش FUSS معمولاً یک اسکار خطی و طولانی به جا می گذارد که در آن جراح نواری از پوست سر را برداشت. این اسکار ممکن است با رشد موهای جدید در اطراف آن استتار شود. با این حال، اگر در طول بهبودی گشاد شود، موهای اطراف نازک باشد، یا شخص آن را کوتاه بپوشد، ممکن است قابل مشاهده باشد.

کاشت مو بدون تراشیدن سر : روش FUE همچنین ممکن است در ناحیه‌ای که جراح فولیکول‌ها را با ابزار پانچ برداشته، جای زخم باقی بگذارد. با این حال، این اسکارها ممکن است به بزرگی اسکار FUSS نباشند.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی

در برخی موارد، فرد ممکن است برجستگی هایی را در اطراف موهای کاشته شده ایجاد کرده باشد. همانطور که مو دوباره رشد می کند، ممکن است این برجستگی ها را پنهان کند.

درد و تورم
برخی از افراد ممکن است با بهبودی پوست پس از عمل درد را تجربه کنند. جراح آنها ممکن است مسکن هایی برای آنها در نظر بگیرد تا در این مورد کمک کنند. همچنین ممکن است با بهبودی پوست مقداری تورم در سر و صورت داشته باشند.


برگرفته از : ۳۲۷۲۲۹

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفت =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴