کاشت مو طبیعی

در کاشت مو، ریشه های موی بیمار دوباره توزیع می شود تا نواحی طاس روی سر را بپوشاند یا فشرده کند. جراح ریشه های مو را از قسمت پر موی سر، معمولاً پشت سر، برای این منظور برمی دارد.

آنها را می توان با یک نوار پوست در پشت سر یا به صورت گروه های کوچک نقطه ای شکل از ریشه مو مصرف کرد. پس از آن، گروه های کوچک ریشه مو با دقت جدا شده و دوباره در مناطق تعیین شده قرار می گیرند.

جایی که ریشه های مو رشد می کنند و موهای جدید را به طور دائمی تشکیل می دهند.

کاشت مو برای چه کسانی یک گزینه است؟

کاشت مو را می توان برای اشکال خاصی از ریزش مو انجام داد. در همه موارد، موی اهداکننده باید به اندازه کافی موجود باشد. برای مردان و زنان مبتلا به ریزش موی مادرزادی (ریزش موی آندروژنتیک)، می توان این روند را با دارو در مراحل اولیه متوقف کرد.

کاشت مو برای مراحل پیشرفته ریزش مو که در حال حاضر مناطق زیادی از طاسی وجود دارد، مناسب است. در مردان، این معمولاً در جلوی سر و در ناحیه جدایی است. در زنان، ریزش مو بیشتر در هنگام جدا شدن مشهود است.

کاشت مو را می توان در موارد بی مویی ارثی و ریزش مو از طریق اسکار مانند پس از تصادف یا سوختگی نیز مد نظر قرار داد. موهای جدید را می توان نه تنها روی سر پیوند زد. کاشت ابرو و کاشت ریش نیز امکان پذیر است.

کاشت مو چقدر توصیه می شود؟

کاشت مو یک روش پذیرفته شده و موثر برای درمان ریزش مو است. اگر ریزش مو پیشرفته باشد و در صورت وجود موهای اهداکننده کافی در حال حاضر مناطق طاس زیادی وجود داشته باشد، مفید است.

با این حال، بیمار باید توجه داشته باشد که موها مانند قبل از ریزش مو با کاشت مو پرپشت و پر به نظر نمی رسند. نتیجه به وسعت نواحی طاس و نسبت بین ناحیه اهدا کننده و ناحیه طاس بستگی دارد.

اگر لکه های گسترده طاس باشند، نتیجه ممکن است تکه تکه به نظر برسد و ممکن است جراحی دوم ضروری باشد.

حذف نوار (FUI، FUT، نوار)

برای برداشتن نوار، جراح ناحیه برداشته شده در پشت سر را برای مدت کوتاهی می تراشد. او یک نوار پوستی به عرض ۱-۱.۵ سانتی متر و طول ۱۰-۳۵ سانتی متر با ریشه مو را برش می دهد. زخم حاصل بخیه می شود.

گروه‌های منفرد ریشه مو با دقت از نوار پوست زیر ذره بین یا میکروسکوپ تهیه می‌شوند. به این ترتیب می توان ۶۰ تا ۱۲۰ گروه ریشه مو (واحد فولیکولی) را در هر سانتی متر مربع پوست به دست آورد.

یک گروه ریشه مو از ۱ تا ۴ تار مو تشکیل شده است. جراح از طریق برش های کوچک یا با کمک لیزر، سوراخ های کوچکی در پوست ناحیه گیرنده ایجاد می کند. جراح برش‌های کوچک را به طور منظم و در فواصل معین در سراسر منطقه، جایی که ریشه‌های مو برداشته شده قبلی وارد می‌کند، توزیع می‌کند.

با این روش می توان تعداد زیادی گروه ریشه مو را به دست آورد. حذف تا ۲۵۰۰ گروه ریشه مو و بیشتر امکان پذیر است. نرخ رشد بسیار بالاست. ۹۰ تا ۹۸ درصد موهای کاشته شده رشد می کنند.

عیب این است که جای زخم قابل مشاهده باقی می ماند، اما در موهای بلندتر قابل توجه نیست. بنابراین این روش برای خانم ها و آقایانی که نمی خواهند موهای خود را خیلی کوتاه بپوشند مناسب است.

کاشت مو به روش FUE چیست؟

در حذف تک گروهی مو، ناحیه بزرگ‌تری معمولاً در پشت سر تراشیده می‌شود، جایی که جراح گروه‌های تک مو را با سوزن‌های توخالی یا مته‌های توخالی برمی‌دارد. پس از برداشتن، گروه های مو با دقت از پوست اهداکننده جدا می شوند.

مراحل بعدی مشابه روش برداشتن نوار است. در هر سانتی متر مربع پوست با این روش تنها ۱۲ تا ۱۵ گروه ریشه مو (واحد فولیکولی) بدست می آید. با این حال، جای زخم عظیم تری وجود ندارد.

نقاط برداشتن نقطه ای شکل به خودی خود بسته می شوند. دلمه کوچک تشکیل می شود و پس از چند روز می افتد. جای زخم های خفیف بعداً به سختی قابل مشاهده است.با استفاده از این روش می توان یک روز تعداد کمتری از گروه های مو، تقریباً ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ مو را کشید.

برداشتن بیشتر طول می کشد و به تمرکز بالای جراح نیاز دارد. با توجه به تکنیک حذف، گرافت های منفرد با گروه های ریشه مو کوچکتر هستند، یعنی موهای کمتری نسبت به برداشتن نواری وجود دارد.

مزیت این است که هیچ برش بزرگی لازم نیست و اسکار بزرگی ایجاد نمی شود. اگر فقط چند ریشه مو برداشته شود، این نواحی به سختی قابل توجه خواهند بود و یک مدل موی کوتاه امکان پذیر است.

اگر بسیاری از گروه‌های ریشه مو به هم نزدیک شوند، موها در محل برداشته تراکم کمتری به نظر می‌رسند و لکه‌ها هنگام استفاده از مدل موی کوتاه مشخص می‌شوند. هر چه تعداد ریشه های مو در هر سانتی متر مربع بیشتر باشد.

با هر دو روش، موها ضخیم تر به نظر می رسند. در تراکم بیش از ۲۵ گروه ریشه مو در هر سانتی متر مربع، نتایج نوری عالی هستند. آنها هنوز در ۱۰ تا ۲۵ خوب هستند.

مراحل کاشت مو

اول از همه یک مشاوره اولیه انجام می شود که باید توسط جراح معالج انجام شود! او در مورد اینکه آیا کاشت مو امکان پذیر است یا خیر بحث می کند و بیمار را با جزئیات در مورد نتیجه مورد انتظار و خطرات آگاه می کند.

او روش مناسب را به بیمار توصیه می کند. درمان تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در صورت لزوم، بیمار کمی آرام بخش می شود. جراحی ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد.

بلافاصله پس از جراحی، بیماران می توانند به خانه بروند و پس از ۲ تا ۳ روز می توانند موهای خود را شستشو دهند. به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز کمی دلمه ایجاد می شود که خود به خود می ریزد. اگر برش بخیه می شد.

بخیه ها را می توان بعد از ۱۴ روز برداشت. در ۳ هفته اول پس از جراحی، بیمار باید از ورزش، سونا، آب شور خودداری کند و پوست سر را در برابر نور شدید خورشید محافظت کند.

کاشت مو چقدر گران است؟

کاشت مو زمان زیادی می برد و بسیار پرهزینه است. این فقط توسط یک جراح مجرب قابل انجام است. یک تیم جراحی قابل توجه نیز لازم است که قیمت خود را دارد.

بیمار باید برای حداقل مناطق در آلمان حدود ۳۰۰۰ یورو بپردازد. یک پیوند در منطقه بزرگ می تواند بیش از ۱۰۰۰۰ یورو هزینه داشته باشد.

آیا پیوند مو خطر یا خطری دارد؟

عوارض نادر است. ممکن است در حین جراحی خونریزی ایجاد شود، مثلاً به دلیل برش بیش از حد عمیق. با این حال، اینها را می توان در طول جراحی متوقف کرد. عفونت ها پراکنده هستند.

در طول جراحی در قسمت جلویی سر، نیمه بالایی صورت بیمار اغلب متورم می شود. به خصوص پلک ها تحت تأثیر قرار می گیرند. بی حسی پوست سر بعد از جراحی می تواند ۲ تا ۴ هفته طول بکشد.

گاهی اوقات، احساس بی حسی و تنش می تواند تا یک سال ادامه یابد. جراحی بزرگ برای بیماران دیابتی و افراد سیگاری بالای ۴۵ سال باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد، زیرا این بیماران ممکن است دچار اختلالات ترمیم زخم شوند.

در نتیجه، بافت پیوند شده می تواند بمیرد. اگر پیوند بسیار متراکم باشد، با بیش از ۲۵ تا ۳۰ گروه ریشه مو در هر سانتی متر مربع، پیوندها رشد کمتری خواهند داشت.

حتی اگر تعداد بسیار زیادی (بیش از ۲۵۰۰) ریشه مو کاشته شود، میزان عوارض افزایش می یابد و ممکن است سرعت رشد کاهش یابد.

نتیجه چقدر ماندگار است؟

کاشت مو دائمی است. در ریزش موی مادرزادی و رایج، ریشه مو به آندروژن ها (هورمون های جنسی مردانه) حساس است و مو می ریزد. جراح موهای اهدا کننده را از جایی که تحت تأثیر ریزش مو قرار نمی گیرد، برمی دارد.

ریشه مو در آنجا به آندروژن حساس نیست. آنها حتی پس از پیوند نیز بی احساس می مانند. به دلیل استرس کاشت، موها ابتدا می ریزند، اما ۱۲ هفته بعد، به طور طبیعی و تا آخر عمر دوباره رشد می کنند.

کدام پزشکان متخصص کاشت مو هستند؟

کاشت مو نه در تحصیلات دانشگاهی تدریس می شود، نه در آموزش جراحی و نه در آموزش جراحی پلاستیک.بنابراین، پزشک باید دانش مناسب را کسب کند.

پیش نیاز باید یک دوره آموزشی تخصصی کامل در جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، پوست، جراحی مغز و اعصاب، MKG، گوش و حلق و بینی، یا زنان و یا حداقل ۱۵ سال تجربه در کاشت مو باشد.

علاوه بر این، جراح باید روش های کاشت مو را از طریق دوره ها، آموزش یا مشاهده بیاموزد. بنابراین بیمار باید متخصصی را انتخاب کند که صلاحیت مناسب، تجربه کاشت مو و انجام منظم این جراحی ها را داشته باشد

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴