ریباندینگ مو | مزایا – عوارض جانبی و نکات

آیا می خواهید موهایی براق، ابریشمی و صاف داشته باشید؟ ریباندینگ مو می تواند نتایج مطلوبی را برای همیشه به شما بدهد.

بسیاری از ما به دنبال یال های ابریشمی و صاف هستیم، نه فقط برای دستیابی به آخرین مد، بلکه به این دلیل که مدیریت و استایل دادن به آن آسان تر است. اما، قبل از شروع یک جلسه، باید از روند مربوطه و هر چیز دیگری در مورد آن آگاه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان ریباندینگ مو به پایین بروید.

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو یک روش شیمیایی است که بافت طبیعی موهای شما را تغییر می دهد تا به شما کمک کند حالتی براق، ابریشمی و صاف داشته باشید. این تکنیک شامل شکستن پیوندهای طبیعی در مو به صورت شیمیایی و سپس مرتب کردن مجدد پیوندها به صورت متفاوت است تا ظاهری جدید به موهای شما ببخشد. ریباندینگ مو برای کسانی که موهای وز و غیر قابل کنترل دارند ایده آل است.

بعد از ریباندینگ مو چه اتفاقی برای موهای شما می افتد؟

موهای شما از پروتئین تشکیل شده است. اینها توسط پیوندهای دی سولفیدی به هم متصل می شوند که ساختار موهای شما را – صاف، مجعد، موج دار یا مارپیچ به شما می دهد. ریباندینگ مو تکنیکی است که پیوندهای موی شما را شل می کند تا ساختار آنها را بازسازی کند. در اواخر این فرآیند، موهای شما صاف و بدون وز به نظر می رسند.

ابزار/مواد لازم در ریباندینگ مو چیست؟

  • یک شامپوی ملایم
  • یک سشوار
  • برس صاف کننده
  • یک آهن تخت
  • بخار پز کردن
  • یک آرامش بخش
  • یک خنثی کننده
  • روش ریباندینگ مو

مرحله ۱:

آرایشگر شما از یک شامپوی ملایم برای تمیز کردن پوست سر و موهای شما استفاده می کند. این کار آن را برای گذراندن مراحل طولانی باندینگ مو آماده می کند. بسته به طول و حجم موهای شما ممکن است ۳ تا ۸ ساعت طول بکشد.

گام ۲:

موهای شما به طور طبیعی خشک می شوند. آرایشگر شما نیز ممکن است آن را با سشوار خشک کند.

لینک مفید : آیا واکس مو می تواند منجر به ریزش مو شود؟

مرحله ۳:

سپس موهای شما به چند بخش تقسیم می شود تا مطمئن شوید که هیچ تار مو از بین نمی رود.

مرحله ۴:

با استفاده از تخته های پلاستیکی، هر قسمت از موهای شما با یک شل کننده پوشانده می شود، در حالی که مطمئن شوید موهای شما صاف نگه داشته می شود. از تخته های پلاستیکی برای اطمینان از پوشاندن کامل هر تار مو در محصول استفاده می شود.

مرحله ۵:

کرم حدود ۳۰ دقیقه باقی می ماند. اگر موهای شما خیلی خشک، وز یا مجعد است، ممکن است این محصول بیش از ۳۰ دقیقه بماند.

مرحله ۶:

بسته به ساختار و بافت موهای شما، آرایشگر شما آن را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بخار می دهد.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue

مرحله ۷:

آرایشگر شما اکنون موهای شما را آبکشی و سشوار می کند.

مرحله ۸:

یک لوسیون کراتینه روی موهای شما مالیده می شود و پس از آن موهای شما دوباره برش داده می شود.

مرحله ۹:

اکنون یک خنثی کننده روی تمام قسمت های موهای شما اعمال می شود تا پیوندهای جدید ساختار یافته را تثبیت کند. محصول به مدت ۳۰ دقیقه دیگر باقی می ماند و پس از آن شسته می شود.

لینک مفید : کاشت مو

مرحله ۱۰:

پس از آبکشی و سشوار کردن موها، از سرم استفاده می شود. اکنون موهای شما با استفاده از اتو صاف می شود.

پس از یک درمان ریباندینگ مو، موهای شما صاف و ابریشمی صاف به نظر می رسد. اگر موهای وز داشته باشید، متوجه وز شدن کمتری خواهید شد.

عوارض جانبی ریباندینگ مو

هر درمان شیمیایی سهم خاص خود را از عوارض جانبی دارد. شکستگی مو، آسیب دیدگی، خشکی و غیره از عوارض شایع آن است. علاوه بر این، استفاده از مواد شیمیایی خشن و گرما در زمان عمل ممکن است بر روی پوست سر، مو و رشد آن آسیب وارد کند.

دکتر هاریش کوتام، متخصص پوست در SkinKraft توضیح می‌دهد: «هر گونه روش ریباندینگ مو باعث ریزش مو می‌شود. اما اجتناب از مواد شیمیایی خشن مانند فرمالدئید می تواند تا حدودی از آسیب مو جلوگیری کند.

۱. ممکن است به موهای شما آسیب برساند
درمان های شیمیایی به معنای آسیب مو است. ریباندینگ مو ممکن است باعث شکستن موهای شما شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در این فرآیند نیز ممکن است پوست سر شما را تحریک کند. اگر پوست حساسی دارید، قبل از انجام عمل با آرایشگر خود صحبت کنید.

لینک مفید : کاشت مو با سلولهای بنیادی در تهران

۲. لمس کردن لازم است
توجه داشته باشید که موهای “ریباند شده” شما همیشه صاف می مانند. برای خلاص شدن از شر ساختار اصلی و موخوره، باید به ریشه موهایتان دست بزنید. تاچ‌آپ‌ها همچنین ممکن است موهای شما را ضعیف کرده و در برخی موارد منجر به ریزش مو شوند.

۳. تعمیر و نگهداری بالا
برای جلوگیری از آسیب مو، باید روی محصولات گران قیمت سرمایه گذاری کنید تا از شکستگی و خشکی آن محافظت کنید.

۴. ممکن است برای هر نوع مو مناسب نباشد
ریباندینگ مو برای هر نوع مو توصیه نمی شود. ممکن است مجبور شوید با آرایشگر خود در مورد اینکه کدام روش صاف کردن مو به شما توصیه می شود، بسته به بافت موهایتان صحبت کنید.

یادداشت مهم:

از درمان ریباندینگ مو در دوران بارداری خودداری کنید. این روش شامل استفاده از فرمالدئید یا آلدئید برای شکستن پیوندهای مو است. این احتمال وجود دارد که این مواد شیمیایی از پوست سر به جریان خون شما منتقل شود و به کودک متولد نشده آسیب بیشتری وارد کند.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

نکات مراقبت از مو پس از ریباندینگ مو
زنی که عمل ریباندینگ مو را انجام می دهد

۱. از قانون ۷۲ ساعت پیروی کنید

مطمئن شوید که موهای خود را به مدت ۷۲ ساعت خیس نکنید. حدود ۳ روز طول می کشد تا پیوندهای موجود در موهای شما تثبیت شود. از استفاده از سنجاق و کش مو نیز خودداری کنید.

۲. رژیم اولیه مراقبت از مو را دنبال کنید

برای خود شامپویی تهیه کنید که مخصوص موهای صاف است. بعد از هر بار شستشو موهای خود را حالت دهید. بعد از اینکه موهایتان را با حوله خشک کردید از سرم استفاده کنید. این کار باعث می شود موهای شما براق و بدون وز به نظر برسند. علاوه بر این، می‌توانید هفته‌ای یک‌بار از ماسک‌های خانگی با کشک، تخم‌مرغ و غیره برای حالت‌دهی عمیق آن استفاده کنید.

برگرفته از : hair-rebonding

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴