کاشت مو ترکیبی

کلینیک تهرانی


🟢 لطفا میزان اهمیت کاشت مو ترکیبی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو ترکیبی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

کاشت مو ترکیبی | کاشت مو :

کاشت مو ترکیبی


کاشت مو ترکیبی : کاشت مو یک عمل زیبایی است که شامل برداشتن موها از قسمت خاصی از پوست سر (به نام “محل اهدا کننده”) و پیوند آنها به قسمت دیگری از پوست سر است.

به طور خلاصه، کاشت مو به معنای برداشتن مو از مناطقی از پوست سر است که تحت تأثیر طاسی الگوی مردانه قرار نمی‌گیرند و آن‌ها را به مناطقی که نازک یا طاسی هستند منتقل کنید.

کاشت مو کار می کند زیرا تمام موهای سر تحت تأثیر DHT، هورمون اصلی که باعث طاسی می شود، نمی شود. با حرکت موهای مقاوم به DHT از پشت و کناره های سر به سمت جلو، جراح کاشت مو ممکن است بتواند موهایی پرپشت تر و ضخیم به شما بدهد.

کاشت مو ترکیبی : در اصل، پیوندهای خط مو شامل برداشتن و پیوند موها با استفاده از “شاخه‌ها” بود که گروه‌هایی متشکل از چندین فولیکول مو به صورت خوشه‌ای بودند.

در حالی که شاخه های مو به عنوان راهی برای پر کردن خط رویش مو عمل می کردند، به دلیل این واقعیت که گرافت های مو در قسمت های جداگانه گروه بندی می شدند، معمولاً غیرطبیعی به نظر می رسیدند، طبق یک مقاله منتشر شده در مجله، درماتولوژی بالینی، زیبایی، تحقیقاتی

امروزه کاشت مو بسیار پیچیده تر شده است. جراحان می‌توانند موها را با استفاده از روش‌های FUE یا FUT (که کمی بیشتر در صفحه توضیح می‌دهیم) برداشت کرده و آن‌ها را در گروه‌های یک تا سه تایی کاشت کنند و خط مویی ایجاد کنند که طبیعی به نظر برسد.

کاشت مو ترکیبی : از منظر زیبایی شناسی، پیوند مو که توسط یک جراح مجرب انجام می شود، دقیقاً مانند یک خط موی طبیعی به نظر می رسد، با این فرض که موهای اهداکننده کافی در دسترس داشته باشید و توانایی رشد مو در مناطقی از پوست سر خود را که به آن نیاز دارند، داشته باشید.

انواع روش های کاشت مو

دو روش به طور کلی پذیرفته شده برای کاشت مو وجود دارد: پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE). هر روش یک نتیجه مشابه را ایجاد می کند، البته با تفاوت های کمی.

کاشت مو FUE

FUE یک پیشرفت جدیدتر در جراحی ترمیم مو است. این شامل برداشتن واحدهای فولیکولی منفرد – یا تک تک فولیکول‌های مو – و پیوند آنها به یک منطقه جدید است.

کاشت مو ترکیبی : بر اساس مقاله ای که در مجله جراحی پوستی و زیبایی پوست منتشر شده است، برای انجام این کار، جراح از “میکرو پانچ”های بسیار کوچک برای برداشتن موهای سر با کمترین جای زخم استفاده می کند.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue

مزیت FUE این است که اسکار بزرگی ایجاد نمی کند. در عوض، صدها اسکار ریز ایجاد می‌کند که پس از بهبودی بسیار کمتر دیده می‌شوند، به‌ویژه برای افرادی که موهای روشن دارند و ممکن است نتوانند به طور کامل جای زخم کاشت مو به روش نواری را بپوشانند.

کاشت مو FUT

FUT شامل برداشتن نواری از موی سالم از ناحیه اهداکننده سر شما است، معمولاً در نزدیکی پشت جایی که کمتر قابل توجه است. این نوار از موهای اهدا کننده به قسمت نازک شده پوست سر منتقل شده و به آن متصل می شود.

مزیت FUT این است که طبق مقاله ای که در مجله جهانی جراحی پلاستیک منتشر شده است، موهای کاشته شده نسبت به موهای کاشته شده با روش FUE، درصد بقای بیشتری دارند.

کاشت مو ترکیبی : با این حال، نقطه ضعف FUT این است که جای زخم بزرگ‌تری در پشت سر ایجاد می‌کند که با مدل‌های کوتاه یا تراشیده شده قابل مشاهده است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که موفقیت هر یک از روش ها به جراح یا متخصص پوست بستگی دارد که جراحی زیبایی را انجام می دهد.

لینک مفید : چگونه از موهای موج دار مراقبت کنیم؟

قابل درک است که FUE می تواند بیشتر از FUT طول بکشد و اغلب برای مناطق کوچکتر درمان مناسب است. با این حال، منهای جای زخم – که اگر موهای پشت سر شما تیره و ضخیم باشد نباید قابل مشاهده باشد – هر دو روش نتایج طبیعی یکسانی را در خط مو و ناحیه تاج ایجاد می کنند.

اگر علاقه مند به یادگیری کاشت مو در مقابل کاشت مو هستید، می توانید وبلاگ ما را در مورد کاشت مو برای مردان مطالعه کنید.

کاشت مو چگونه کار می کند

هر دو عمل کاشت مو FUT و FUE در یک محیط سرپایی انجام می شود. شما عموماً برای بی حس کردن پوست سر خود بی حسی موضعی دریافت خواهید کرد اما در طول جراحی بیدار خواهید ماند.

کاشت مو ترکیبی : آکادمی پوست آمریکا تخمین می زند که این روش ها بین ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد و برخی از پیوندها ممکن است چند جلسه بیش از یک روز طول بکشد.

لینک مفید : قیمت کاشت مو به روش ترکیبی

این روش شامل برداشتن موهای سالم و پیوند آن به ناحیه آسیب دیده است. پس از آن، ممکن است بانداژ شده و جزئیاتی در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی در خانه به شما ارائه شود.

هزینه کاشت مو چقدر است

برآورد Ballpark از ۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار یا حتی بیشتر است. با این حال، مانند هر روش پزشکی، میزان پرداختی شما برای جراحی کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله: بازار محلی (یا محل زندگی شما و محل انجام جراحی)، اینکه آیا FUT یا FUE را انتخاب می کنید، چه باید برای جراحی، جراح انتخابی و پیچیدگی پرونده خود سفر کنید.

از آنجایی که جراحی کاشت مو به طور کلی زیبایی محسوب می شود، بعید است که شرکت بیمه شما در پرداخت هزینه آن کمک کند. با این حال، اگر ریزش موی شما به دلیل بیماری یا آسیب باشد، ممکن است پوشش داده شود.

کاشت مو ترکیبی : اگر به دنبال جراحی کاشت مو هستید، بهترین کار این است که با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا در مورد گزینه های پوشش خود مطلع شوید.

زمان بهبودی و مراقبت های پس از جراحی

هر جراحی علاوه بر هزینه های مالی، هزینه های فیزیکی نیز دارد. اگر پانسمان شده‌اید، هنگام برداشتن پانسمان‌ها در خانه باید احتیاط کنید، زیرا ممکن است به زخم‌ها بچسبند.

لینک مفید : کاشت مو بدون بانک مو

همچنین تورم در منشا و نواحی پوست سر که مو در آن کاشته شده است را تجربه خواهید کرد. جراح پلاستیک شما ممکن است برای کاهش این اثر به شما استروئید بدهد.

کاشت مو ترکیبی : شما می توانید دو تا سه روز پس از عمل موهای خود را به آرامی بشویید، اما احتمالاً از پوشیدن پیراهن های پیراهن (از جمله تی شرت) برای چند هفته هشدار داده می شود.

همچنین ممکن است پزشک بعد از جراحی شما را با رژیم موضعی ماینوکسیدیل شروع کند، اگرچه می‌خواهید دستورالعمل‌های او را به دقت دنبال کنید زیرا هر محصول موضعی می‌تواند باعث تحریک در محل‌های جراحی شود.

لینک مفید : کاشت مو بعد از سه ماه

زمان بازیابی بسته به اینکه FUT یا FUE را انتخاب کرده اید متفاوت است. در روش‌های FUT، می‌توانید انتظار داشته باشید که نواحی جراحی شما طی دو تا سه هفته بهبود یابد و می‌توانید در مدت زمان مشابهی فعالیت منظم خود را از سر بگیرید.

کاشت مو ترکیبی : بر اساس مقاله ای که در مجله جراحی پوستی و زیبایی پوست منتشر شده است، در FUE، محل های جراحی شما می توانند ظرف یک تا دو هفته بهبود پیدا کنند و پس از آن می توانید فعالیت بدنی منظم را از سر بگیرید.

عوارض کاشت مو و سلب مسئولیت

جراح شما در مورد عوارض احتمالی جراحی کاشت مو با شما صحبت خواهد کرد. عوارض شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • درد و تورم
  • عفونت
  • جای زخم
  • ایجاد کیست در محل بخیه
  • خون ریزی
  • عوارض بیهوشی
  • مشکلات قلبی در حین جراحی
  • نارضایتی بیماران

قبل از اینکه به کاشت مو فکر کنید، باید موارد زیر را نیز بدانید:

اگر موهای شما از نظر ژنتیکی به DHT حساس است، ممکن است پس از کاشت مو به ریزش خود ادامه دهد. این می تواند به این معنی باشد که موهای اطراف نواحی پیوند شده نازک می شوند، در حالی که موهای کاشته شده ضخیم و سالم می مانند.

لینک مفید : نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادن

کاشت مو باعث ایجاد موهای جدید نمی شود. در عوض، این شامل جابجایی موهایی است که از قبل دارید به یک مکان جدید. اگر قبلاً بیشتر موهای خود را از دست داده اید، احتمالاً نمی توانید خط موی اصلی و ضخامت موی خود را با پیوند بازیابی کنید.

کاشت مو ترکیبی : با این حال، برای اکثر مردان، پیوند خط مو می تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر موهای شما ایجاد کند. فقط مطمئن شوید که بر اساس میزان موهایی که هنوز باقی مانده است، انتظارات واقع بینانه دارید.


برگرفته از : true-cost-hair-transplants-time-money-side-effects

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴