روش کاشت موی ترکیبی

کلینیک تهرانی


🟢 لطفا میزان اهمیت روش کاشت موی ترکیبی را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با روش کاشت موی ترکیبی را برای شما فراهم کنیم.


بیشتر

روش کاشت موی ترکیبی | کاشت مو :

روش کاشت موی ترکیبی


روش کاشت موی ترکیبی : دنیای کاشت مو در حال گذراندن مرحله تکامل است و تقریباً در بهترین حالت خود قرار دارد زیرا می تواند نتایج کاملاً طبیعی را ارائه دهد. کارهای زیادی انجام شده است تا این روش تا حد امکان برای بیماران و جراحان کاشت مو راحت و موثر باشد.

برای اینکه این روش تا حد امکان طبیعی باشد، باید از به روزترین تکنیک ها استفاده کنیم.

  • ترکیبی از تکنیک کاشت مو FUT + FUE + BHT

کاشت مو یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی است که به دلیل افزایش میزان ریزش مو در بین زنان و مردان است. پیش از این، تکنیک‌ها قدیمی و ابتدایی بودند که ناکارآمد بودند و نتایجی را به همراه داشتند.

روش کاشت موی ترکیبی : با تشکر از تحقیقات و فناوری هایی که به طور مداوم مسیر موفقیت آمیزی را برای افراد مبتلا به ریزش مو در دستیابی به بهترین نتایج کاشت مو هموار می کنند.

FUT و FUE: چه زمانی کدام را انتخاب کنیم؟

FUT و FUE دو تکنیک اصلی هستند که برای انجام کاشت مو به کار می روند. این تکنیک ها برای نفی مضرات هر یک از این تکنیک ها پیشرفت زیادی کردند. این تکنیک ها تا حدی در ارائه بهترین چیزی که می توانستند مطابق با نشانه های خود موفق بوده اند.

روش کاشت مو شامل برداشت گرافت های فولیکولی از ناحیه اهدا کننده است که معمولاً پشت و کنار سر است و سپس کاشت آنها در محل گیرنده انجام می شود. هر دوی این تکنیک ها از یک روش مشابه با تفاوت در روش برداشت پیوند استفاده می کنند.

روش کاشت موی ترکیبی : تکنیک FUE از استخراج فولیکول های مو با کندن پانچ برای بازیابی فولیکول با ریشه و برخی بافت های سالم احاطه شده استفاده می کند. سپس این گرافت‌های فولیکولی با مراقبت از زیبایی در محل گیرنده مورد نظر کاشته می‌شوند.

روش کاشت مو FUT (تکنیک نواری) شامل برداشتن نواری از پشت و کنار سر است که از هزاران گرافت فولیکولی تشکیل شده است. سپس نوار برای بازیابی واحد فولیکولی منفرد احاطه شده با بافت کافی تحت بزرگنمایی حلقه بالا جدا می شود. این واحدهای منفرد در محل گیرنده مورد نظر کاشته می شوند.

بحث و مناظره همچنان ادامه دارد تا تصمیم بگیریم کدام تکنیک بهتر است، اما در حالت ایده آل هیچ تکنیکی برتر از تکنیک های دیگر نیست. هر تکنیک بر اساس نشانه‌ها بسته به جنبه‌های خاصی که در طول مشاوره حکم می‌کند، انتخاب می‌شود. مهم ترین عامل برای تصمیم گیری در مورد روش، تعداد فولیکول های مو یا میزان طاسی است.

روش کاشت موی ترکیبی : هنگامی که وسعت طاسی مانند نوروود درجه IV یا V تکنیک FUT برای کاشت مو ترجیح داده می شود که می تواند ۳۰۰۰-۳۵۰۰ گرافت ایجاد کند. از سوی دیگر در موارد طاس اولیه یا کاشت موی صورت، روش FUE ترجیح داده می شود زیرا می تواند با موفقیت ۲۰۰۰-۲۵۰۰ گرافت را بازیابی کند.

چرا تکنیک ترکیبی FUT، FUE و BHT به وجود آمد؟

امروزه تمایل به انجام کاشت مو با تراکم بالا در بین افراد طاس بسیار رایج شده است. اکثر بیماران با این توقع به ما مراجعه می کنند که در درجه بالاتر طاسی بیشترین پوشش را داشته باشند.

ما همیشه سعی می کنیم حداکثر نتیجه ممکن را تحت محدودیت جراحی ارائه دهیم. اما گاهی اوقات مایه تاسف است که تراکم موی اهداکننده بیمار به طور مناسب برای رسیدن به پوشش بالاتر در یک جلسه در دسترس نباشد. دکتر Suneet Soni یک رویکرد مدرن برای استخراج حداکثر گرافت با ترکیب تکنیک FUT + FUE + BHT (کاشت موی بدن) اتخاذ کرده است.

روش کاشت موی ترکیبی : نوروود درجه VI و VII مراحل طاس گسترده و پیشرفته ای هستند که باعث ایجاد ناحیه طاس بیشتر می شود و فقط یک نوار مو در پشت و کنار سر باقی می ماند. این بیماران برای به دست آوردن پوشش قابل قبولی از ناحیه طاس با کاشت مو به تعداد بیشتری گرافت فولیکولی نیاز دارند.

لینک مفید : کاشت مو بدون جراحی

اگرچه تعداد گرافت های مورد نیاز را نمی توان تنها با روش کاشت مو FUT یا FUE انجام داد، اما تکنیک ترکیبی FUT، FUT و BHT وارد عمل شد. تکنیک ترکیبی امکان استخراج بیش از ۴۰۰۰ گرافت فولیکولی را ارائه می دهد، بنابراین تکنیک خوبی برای انجام کاشت مو در موارد طاس گسترده است. منطقه برداشت انتخاب شده از ریش به عنوان “منطقه سایه” نامیده می شود که در زیر چانه وجود دارد.

روش کاشت موی ترکیبی : قبلا به دلیل احتمال اسکار، گزینه مثبتی نبود. اما اکنون دکتر Suneet Soni ترجیحاً از یک دستگاه پانچ ۰.۷۵ میلی متری استفاده می کند که احتمال ایجاد جای زخم را نفی می کند. بنابراین، به دلیل معرفی تکنیک ترکیبی، این امکان فراهم شده است که موارد طاس گسترده پوشش مطلوبی بر روی موهای سر طاس داشته باشند.

کلینیک کاشت مو مدیسپا در انجام تکنیک های ترکیبی FUT، FUE و BHT تخصص دارد و تعداد بیماران را با بهترین نتایج زیبایی ممکن انجام داده است. دکتر Suneet Soni کسی است که PRP را با تکنیک ترکیبی در دهلی و جیپور معرفی کرده است. او در کشور برای ارائه بهترین نتایج کاشت مو و ارائه بهترین پوشش در موارد طاس گسترده با استفاده از تکنیک ترکیبی شناخته شده است.

تکنیک ترکیبی کاشت مو چگونه انجام می شود؟

دکتر Suneet Soni به طور ویژه یک کوکتل از چندین داروی بیهوشی تهیه کرده است که اثر طولانی مدت دارد و لازم است فقط یک بار در طول کل عمل تجویز شود. تزریق مکرر بی حسی موضعی لازم نیست زیرا اثرات آن تقریباً ۱۲ ساعت طول می کشد که فراتر از حداکثر زمان لازم برای انجام کاشت مو با هر تکنیکی است.

برداشت پیوند:

روش کاشت موی ترکیبی : برداشت پیوند به روش ترکیبی با ترکیب هر دو روش کاشت مو FUT و FUE انجام می شود. روش FUT برای برداشت حداکثر تعداد پیوند فولیکولی و سپس تکنیک FUE برای بازیابی تعداد باقیمانده پیوند انجام می شود.

لینک مفید : کاشت مو بدون بانک مو

FUT (پیوند واحد فولیکولی یا تکنیک نواری): یک نوار نازک از پشت و کنار سر تقریباً ۱-۱.۵ سانتی متر بر اساس شلی پوست سر و تعداد پیوندهای مورد نیاز برداشت می شود. تقریباً ۲ سانتی متر از سطح زیر نوار برداشت شده باقی مانده است که برای نشستن های آینده در موارد ریزش موی پیشرونده در طاسی الگو و ریزش موی گسترده حفظ می شود.

روش کاشت موی ترکیبی : این روش می تواند تقریباً ۳۰۰۰-۳۵۰۰ گرافت فولیکولی را در یک جلسه انجام دهد که به همراه برخی از بافت های احاطه شده تحت بزرگنمایی حلقه بالا توسط تکنسین های بسیار مجرب تشریح می شود. یک تکنیک پیشرفته بستن خط برش به نام بسته شدن تریکوفیتیک انجام می شود که اسکار تقریباً نامرئی ایجاد می کند.

FUE (استخراج واحد فولیکولی): روش کاشت مو FUE بعد از تکنیک FUT برای استخراج تعداد باقیمانده گرافت انجام می شود. با این روش می توان حدود ۵۰۰-۱۰۰۰ پیوند را استخراج کرد. از آنجایی که حداکثر تعداد پیوند از روش FUT برداشت می شود، تعداد پیوندهای کمتری مورد نیاز است، بنابراین از تکنیک FUE برای استخراج تعداد باقی مانده پیوندها استفاده می شود.

لینک مفید : کاشت مو بعد از سه ماه

این تکنیک مزیت بیشتری برای استخراج فولیکول های مو از راه دور ارائه می دهد زیرا تعداد کمتری باید استخراج شود. این به کاهش میزان آسیب پیوندها و جلوگیری از برداشت بیش از حد کمک می کند. همچنین به جلوگیری از نقض ناحیه اهداکننده ایمن و کاهش تراکم در ناحیه اهداکننده کمک می کند.

روش کاشت موی ترکیبی : BHT (کاشت موی بدن): منطقه برداشت از ریش به عنوان “ناحیه سایه” نامیده می شود که در زیر چانه وجود دارد. قبلاً به دلیل احتمال زخم، گزینه خوبی نبود.

اما در Medispa، دکتر Suneet Soni ترجیحاً از پانچ ۰.۷۵ میلی متری برای کشیدن موهای ریش استفاده می کند که احتمال ایجاد جای زخم را خنثی می کند، حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ گرافت ضخیم را می توان استخراج کرد که می توان از آنها برای بهبود تراکم قسمت میانی یا راس ریش استفاده کرد. پوست سر معمولاً این گرافت‌ها تنها دارای یک ریشه مو هستند، اما کالیبر این موها در مقایسه با موهای سر بسیار بهتر است، بنابراین حجم بیشتری تولید می‌کنند.

پیوند پیوندها: پس از برداشت پیوند، تک تک پیوندها در ناحیه گیرنده طاسی مورد نظر پیوند زده می شوند. در حالی که پیوند، تخصص و مهارت جراح در دستیابی به نتایج زیبایی بسیار مهم است. آرایش فولیکول های مو باید الگوی زیگزاگی نامنظم را حفظ کند. زاویه های پیوند فولیکولی باید به طور مناسب جهت دستیابی به ظاهر طبیعی انجام شود.

روش کاشت موی ترکیبی : پیوندهای منفرد باید در خط جلو و مثلث های زمانی کاشته شوند تا ظاهری طبیعی و زیبایی داشته باشند. پیوندهای ضخیم متعدد به دست آمده با تکنیک FUE در ردیف‌های عقب احتمالاً از ردیف سوم کاشته می‌شوند تا ظاهر کامل‌تر و حداکثر پوشش ناحیه طاس را ارائه دهند.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

دکتر Suneet Soni در انجام کاشت مو با هر تکنیک FUT، FUE یا BHT با بهترین نتایج تخصص دارد. او به خوبی شناخته شده است که کاشت مو را با کمترین میزان آسیب کمتر از ۱٪ انجام می دهد.

روش کاشت موی ترکیبی : رویکرد عاقلانه و کل نگر او باعث می شود تا تصمیم درستی را برای انتخاب روش به نفع بیماران اتخاذ کند. بینش هنری و مهارت های خلاقانه او او را در ارائه نتایج طبیعی منحصر به فرد کرده است زیرا موهای کاشته شده را نمی توان از موهای طبیعی موجود متمایز کرد.


برگرفته از : fuefut-combine-technique

نظر( والایی )
سلام من هفته پیش رزو کردم و دیروز اقدام به کاشت مو انجام شد و هم پرسنل بسیار مودب و خوش برخورد بودن و هم از کاشت مو که انجام شده راضیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴