آیا واکس مو می تواند منجر به ریزش مو شود؟

آیا تا به حال متوجه ریزش موها پس از حالت دادن به مو با موم شده اید؟ اگر بله، این احتمال وجود دارد که موم موهای شما منجر به ریزش مو شود. موم مو محصولی مفید برای حالت دادن به موهای شما و ظاهری جذاب است. اما اغلب، محصولات حالت دهنده مو با ریزش مو همراه هستند.

به همین دلیل است که باید بدانید که آیا موم مو به موهای شما آسیب می رساند یا خیر و برای جلوگیری از آن چه باید کرد. در این مقاله به این می پردازیم که چه چیزی باعث ریزش مو ناشی از موم مو می شود و چگونه می توانید آن را کنترل کنید.

موم مو یک محصول حالت دهنده مو است که برای داشتن ظاهری صاف و براق به موهای شما استفاده می شود. همچنین باعث می شود بدون هیچ مشکلی به موهای خود فرم جدیدی بدهید. اما موم مو یا سایر محصولات حالت دهنده مو مانند پوماد یا ژل مو همیشه با مشکلات مو مرتبط هستند که یکی از آنها ریزش مو است.

به منظور حفظ فرمول موم مو برای مدت طولانی، تولید کنندگان از الکل با مقدار بالا استفاده می کنند. شناخته شده است که الکل هم به پوست سر و هم به مو آسیب می رساند. این روغن طبیعی را از پوست شما می گیرد و آن را کم آب می کند. موهای شما شروع به خشکی و کدر شدن می کند. در برخی موارد، الکل ممکن است پوست سر شما را تحریک کرده و باعث خارش شود. به تدریج موهای شما به دلیل خشکی و سوزش شروع به ریزش می کنند.

علاوه بر این، محصولاتی مانند موم مو متراکم هستند. این تراکم برای نگه داشتن فرم موهای شما طولانی تر است، اما زمانی که آن را روی پوست سر خود می گذارید، فولیکول های مو را تنفس نمی کند. خفه شدن فولیکول های مو منجر به ریزش مو می شود.

عوارض جانبی واکس مو

۱. ریزش مو
موم مو حاوی مقدار زیادی الکل است که پوست سر شما را خشک می کند و موهای شما را خشک می کند. موهای کم آب مستعد شکستگی هستند. همچنین، موم متراکم مو، فولیکول‌های مو را مسدود می‌کند و تنفس را برای آنها دشوار می‌کند. به طور طبیعی، فولیکول های مو به درستی کار نمی کنند و در نتیجه منجر به ریزش مو می شود.

۲. موهای کم آب
موم مو حاوی موادی مانند الکل، سیلیکون، سولفات و غیره است که همه آنها مسئول کم آبی و شکننده شدن موهای شما هستند. استفاده منظم از موم مو برای حالت دادن به موهایتان می تواند باعث زبری و کدر شدن موها شود.

۳. تغییر رنگ مو
استفاده منظم از موم مو می تواند منجر به تغییر رنگ مو شود. موم مو رطوبت را از موهای شما خارج می کند و تغییرات عمده ای در تعادل pH شما ایجاد می کند. منجر به کم آبی و ناسالم شدن پوست سر می شود. در نتیجه، ممکن است متوجه افزایش مقدار موهای خاکستری شوید.

۴. شوره سر
پوست سر کم آب محل شوره سر است. هنگامی که پوست سر شما به دلیل موم مو بسیار خشک می شود، پوست پوسته پوسته می شود و شروع به ریزش می کند. این شایع ترین مشکلی است که افراد پس از استفاده از محصولات حالت دهنده مو مانند موم مو و ژل مو با آن مواجه می شوند.

نکات احتیاطی برای جلوگیری از ریزش مو در اثر واکس مو

۱. استفاده را محدود کنید:
از آنجایی که موم مو عمدتاً پوست سر و موهای شما را کم آب می کند، بهتر است استفاده از آن را فقط به موهای خود محدود کنید. محصول را به پوست سر خود نزنید. استفاده از موم مو به طور مستقیم روی پوست سر، فولیکول های مو را پوشانده و به آنها اجازه تنفس نمی دهد. رشد مو را قطع می کند.

۲. مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید:
از موم موهایی که دارای موادی مانند ایزوپروپیل الکل، پروپیلن گلیکول، پلی اتیلن گلیکول و غیره است خودداری کنید. این مواد در هنگام استفاده در یک محصول حالت دهنده مو، پوست سر شما را کم آب می کنند.

لینک مفید : بهترین روش کاشت مو

۳. استراحت کنید:
برای استفاده از موم مو، استراحت کنید. استفاده منظم از موم مو می تواند به شدت به موهای شما آسیب برساند. از موم مو برای حالت دادن به موهای خود در مواقع ضروری یا در مواقع ضروری استفاده کنید.

۴. مدل مو را هوشمندانه انتخاب کنید:
از مدل مویی که موهای شما را محکم به عقب می اندازد خودداری کنید. مدل موی عقب کشیده فشار می آورد و فشار زیادی به پوست سر و فولیکول های مو وارد می کند.

۵. خرید محصولات با کیفیت:
در مورد موهای خود هیچ مارک ارزان و ناشناخته ای نخرید. هنگام خرید واکس مو سعی کنید به سراغ یک برند معتبر و شناخته شده بروید. کیفیت خوب شما را تضمین می کند.

۶. موم مو را یک شبه رها نکنید:
ترک موم مو در طول شب توصیه نمی شود. همیشه قبل از اینکه به رختخواب بروید، موهای خود را با شامپوی بدون سولفات بشویید. نگه داشتن موم مو در طول شب روی موها می تواند آسیب را چند برابر کند.

لینک مفید : کاشت مو برای زنان

در شب، موم مو با روغن سبوم و عرقی که پوست سر شما تولید می کند مخلوط می شود. پوست شما پوسته پوسته می شود و در نتیجه باعث ایجاد شوره سر می شود.

چگونه ریزش موی ناشی از واکس مو را درمان کنیم؟

۱. اگر ریزش موی شما به دلیل مومی است که استفاده می کنید، اولین قدم باید پایان دادن به استفاده باشد. استفاده از محصولی که باعث ریزش مو می شود را متوقف کنید.

۲. استفاده از وسایل گرمایشی را برای مرتب کردن موهای خود به حداقل برسانید. اگر ریزش موی شما شدید است، از حالت دادن به آن خودداری کنید.

۳. از شامپو و نرم کننده بدون سولفات برای موهای خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که شامپو شما دارای عناصر آبرسان است. به دنبال محصولی باشید که مناسب نوع موهایتان باشد. موادی را انتخاب کنید که موهای شما را تغذیه می کند مانند روغن نارگیل، سدیم PCA، روغن اسطوخودوس، گلیسیرین و غیره.

برگرفته از : can-hair-wax-lead-to-hair-loss

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴