۱۱ نکته محافظت از مو در برابر نور خورشید

آیا می خواهید از موهای آسیب دیده در تابستان امسال جلوگیری کنید؟ خوب، آفتاب سوزان می تواند به تارهای موی شما آسیب برساند، همانطور که روی پوست تأثیر می گذارد.

برنامه ریزی قبل از تابستان و اقدامات احتیاطی مناسب برای مراقبت از مو می تواند به محافظت از یال گرانبهای شما در برابر گرمای شدید کمک کند. برای یادگیری نکات و ترفندهای مهم برای مراقبت از موهای خود در تابستان، ادامه مطلب را بخوانید.

هوای گرم با موهای شما چه می کند؟

هوای گرم و اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به بیرونی ترین لایه موهای شما – کوتیکول – آسیب برساند. کوتیکول تمایل به خشن شدن دارد و می تواند برای جذب رطوبت متورم شود. این باعث ایجاد موخوره در موها می شود. موهای وز شده خشک، غیر قابل کنترل و مستعد شکستن هستند. رطوبت و تعریق بیش از حد نیز می تواند باعث شود موهای شما صاف شده و در تابستان حجم خود را از دست بدهند.

چگونه در تابستان موهای خود را سالم نگه داریم؟

۱. از کلاه و روسری استفاده کنید
آفتاب می تواند موهای شما را خشک کند. برای محافظت از موهای خود در برابر آسیب های خورشید از کلاه استفاده کنید. می توانید از کلاه های لبه پهن گرفته تا کلاه های جین و کلاه های برزنتی را انتخاب کنید. برای ایجاد یک لایه مانع اضافی، سعی کنید موهای خود را قبل از گذاشتن کلاه در یک روسری ابریشمی بپیچید.

لینک مفید : ۸ ماسک مو برای رسیدن به اهداف مو

اگر فردی هستید که با کلاه خفه می‌شوید، روسری یا روسری را امتحان کنید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود از موهای خود محافظت کامل کنید. علاوه بر این، روسری می تواند یک عنصر سرگرم کننده به لباس شما اضافه کند.

۲. محافظ UV را اعمال کنید
محصولات مراقبت از مو امروزه دارای موادی هستند که در برابر اشعه مضر فرابنفش (اشعه UV) موثر هستند. اما عیب شامپوهای حاوی محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش این است که آنها با مواد شیمیایی سمی پر شده اند. کارشناسان مراقبت از مو در SkinKraft توصیه می کنند پس از استفاده از کرم ضد آفتاب روی صورت یا دستان خود، دستان خود را به آرامی در موهای خود بگذرانید.

۳. روال شستشوی مو را تغییر دهید
تابستان نیاز به گرما و رطوبت دارد. ممکن است وسوسه شوید که موهای خود را اغلب بشویید. اما مراقب این واقعیت باشید که شامپو زدن بیش از حد می تواند با از بین بردن روغن طبیعی پوست سر، موهای شما را بیشتر خشک کند. می توانید ۲ تا ۳ بار در هفته با پاک کننده های حالت دهنده شستشو دهید.

لینک مفید : کاشت مو بعد از سه ماه

۴. موهای خود را کوتاه کنید
کوتاه کردن موهای خود تضمین می کند که انتهای موهای شما شکاف نداشته باشد. همچنین، کوتاه کردن موهای شما را راحت تر می کند. نگران طول نباشید موهای شما در تابستان سریعتر رشد می کنند زیرا اکثر تارها در این زمان در فاز آناژن یا فاز رشد هستند.

۵. درمان تهویه عمیق
حالت دهنده به افزودن یک لایه محافظ به کوتیکول مو کمک می کند، که معمولاً در معرض آسیب متجاوزان محیطی است. در تابستان، ممکن است بخواهید برای رطوبت بیشتر، درمان های تهویه عمیق را در نظر بگیرید. انواع مختلفی از این درمان ها در بازار موجود است. آنها ظرفیت تهویه بالاتر و زمان ترک طولانی تری دارند. آنها را امتحان کنید!

۶. خود را هیدراته کنید
ممکن است همه چیز را برای موهایتان درست انجام دهید. اما حذف هیدراتاسیون می تواند نتایج را مختل کند. در تابستان مقدار زیادی آب و مایعات خنک کننده بنوشید تا تارهای موی خود را هیدراته کنید. این نکته ای است که نمی توانید نادیده بگیرید.

لینک مفید : نظرات کسانی که کاشت مو انجام دادن

۷. موهای خود را ببندید
موهای خود را ببندید تا نه تنها قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید، بلکه از تعریق نیز جلوگیری کنید. موهای عرق کرده جالب نیست! می‌توانید مدل‌های مو را از مدل‌های بالا گرفته تا قیطان، دم اسبی، نان‌ها یا تاب‌ها امتحان کنید. این مدل موها باعث می شود که موهای شما عاری از نوک دوشاخه باشد.

۸. از ابزارهای حرارتی اجتناب کنید
استفاده از ابزارهای سبک حرارتی مانند سشوار، صاف کننده و بیگودی را به حداقل برسانید. گرما می تواند به گرمای موجود تابستان اضافه شود و به موهای شما آسیب برساند. سعی کنید در تابستان از مدل موهای طبیعی تری استفاده کنید.

۹. مراقبت از موی شنا را دنبال کنید
اگر شما شناگر هستید، آب کلردار می تواند سلامت موهای شما را مختل کند. به شامپوها و نرم‌کننده‌هایی که مخصوص شناگران ساخته شده‌اند روی آورید، که تأثیر کلر را روی موهای شما به حداقل می‌رسانند.

لینک مفید : کاشت مو بدون تراشیدن سر

۱۰. ماساژ با روغن
ماساژ با روغن هایی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن بادام شیرین می تواند گردش خون را در پوست سر افزایش دهد و موهای شما را مرطوب کند. می توانید چند قطره روغن ضروری مانند روغن اسطوخودوس به آن اضافه کنید.

۱۱. مراقبت از رنگ
گرما می تواند موهای رنگ شده را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. مطمئن شوید که از رنگ کردن موهای خود در تابستان خودداری کنید. اگر هنوز احساس نیاز می کنید، مواد ارگانیک را در رنگ های خود امتحان کنید. همیشه از محصولات مراقبت از موی مناسب برای موهای رنگ شده استفاده کنید تا موها سالم بمانند.

بسته بندی

امیدواریم متوجه شده باشید که مراقبت بیشتر از موهایتان در تابستان چقدر اهمیت دارد. همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب بین شستشو و حالت دهنده، استفاده از وسایل محافظ مانند کلاه و روسری و آبرسانی برای جلوگیری از خشک شدن است.

برگرفته از : summer-hair-care

نوشته های مشابه

" مشاوره / رزرو "۰۹۱۲-۶۴۵-۱۹۸۴